Jak pozycjonować bloga. Pozycjonowanie w internecie

Ostatnia aktualizacja 3 lata temu przez Adam

Pozycjonowanie bloga będzie skuteczne jeżeli idzie w parze z optymalizacją postów (artykułów).

Pozycjonowanie w internecie bloga, serwisu, strony www, czy sklepu to coraz trudniejsze zadanie i czasami ciężko samemu domowymi sposobami sobie poradzić.

Musicie wiedzieć iż osoba zajmująca się pozycjonowaniem i optymalizacją to tak zwany pozycjoner. Jest to zawód jak każdy inny a o sukcesie w tym zawodzie decyduje wiedza i umiejętności.

Oczywiście o samym pozycjonowaniu napisane zostało wiele książek, które często można znaleźć pod tytułami zwierającymi magiczny skrót SEO (ang. Search Engine Optimization – a po polsku działania promujące serwisy internetowe w wyszukiwarkach ).

W związku z powyższym przedstawione rady i wskazówki są tylko próbą ogólnego przedstawienia tematu jak pozycjonować bloga, stronę www lub sklep.

Najważniejsze są zoptymalizowane wpisy (jak pozycjonować bloga, dobry post), które stwarzają możliwości do popisu wszelkim metodom pozycjonerskim.

Jak pozycjonować, bloga, żeby działało

Co możemy zrobić w domowym zaciszu aby polepszyć pozycję bloga w wyszukiwarkach:

(1.) dodanie bloga do najważniejszych i największych katalogów takich wp.pl, Onet.pl itd.

(2.) zgłoszenie naszego bloga do wyszukiwarek takich jak Google.pl, Yahoo.com, bing, net sprint itd.

(3.) dodanie wpisów do darmowych i płatnych katalogów stron (najlepiej wybrać te z największym PR). Tutaj należy postępować systematycznie i rozważnie aby nie dodać od razu naszego bloga jakimś automatem do tysiąca katalogów bo po pierwsze będziemy mieli tysiąc razy powielony tekst opisujący naszego bloga co nic dobrego nam nie przyniesie, wręcz odwrotnie a ponadto Google kapnie się że coś wykombinowaliśmy bo pojawienie się 1000 odnośników do naszego bloga w krótkim czasie jest mocno nie naturalne a wiemy że Google nie lubi sztuczności.

(4.) stworzenie artykułów pozycjonerskich w treści których wstawimy linki do konkretnych postów, które byśmy chcieli wypozycjonować.
Oczywiście linki powinny być odpowiednio zbudowane np.:

<a href=” https://www.dochodowyblog.pl/zarabianie-w-internecie-plan-dzialania”>Zarabianie w Internecie. Plan działania.</a>

(5.) stworzone artykuły pozycjonerskie można rozmieścić gościnnie na innych blogach (sprawdź ich PR) lub dogadać się z innymi blogerami na zasadzie wpis za wpis,

(6.) wykorzystanie posiadanych artykułów do wstawienia ich na strony typu Presell pages (im ich wyższy PR tym lepiej). Są to strony specjalnie stworzone do umieszczania na nich wpisów będących reklamami lub opisami innych stron, serwisów czy blogów wewnątrz których znajdują się linki,

(7.) wielu internautów korzysta z systemów wymiany linków ale z tym bym uważał i nie stosował do strony głównej,

Jeżeli macie kilka złotych to możecie się pokusić o zlecenie usługi pozycjonowania. Często można spotkać oferty założenia i prowadzenia całego zaplecza pozycjonerskiego.

Wszystko zależy od tego jaki mamy cel i jakimi środkami finansowymi dysponujemy.

Jeśli szukasz kolejnych sposobów, metod na pozycjonowanie bloga lub strony www, to koniecznie zajrzyj na mój inny post o pozycjonowaniu: Od czego zacząć pozycjonowanie strony?

A jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś o zakładaniu bloga, sprawdź w moim artykule dokładne instrukcje jak założyć bloga krok po kroku szybko i bez problemów.