Bitcoin kurs – sprawdź najświeższy kurs BTC online

Ostatnia aktualizacja 3 lata temu przez Adam

Kurs Bitcoina online

Kryptowaluta Bicoin w ostatnim czasie jest na radarach wszystkich dużych newsroomów. Na bieżąco setki, jak nie tysiące dziennikarzy śledzi poczynania kursu Bitcoina i innych kryptowalut. Poniżej możesz na bieżąco śledzić kursy najważniejszej z kryptowalut –  kurs Bitcoina. Jeśli interesujesz się kryptowalutami, przeczytaj więcej o rynku kryptowalut. We wspomnianej kategorii znajdziesz odpowiedź na pytanie jak działa działa kryptowaluta.

Jak sprawdzić kurs Bitcoina

Kurs Bitocina możesz sprawdzać na stronie TradingView która aktualizuje notowania Bitcoina w czasie rzeczywistym. Notowanie jest wyrażone w stosunku do dollara amerykańskiego. Jeśli zastanawiasz się czy i jak można zarobić na Bitcoinie, poniżej znajdziesz wykres historyczny Bitcoina. Stopa zwrotu powala!

Kryptowaluta Bitcoin, to wciąż ogromne ryzyko inwestycyjne, z którym wchodząc na rynek należy się liczyć. Korekta z przełomu roku 17’/18′ jednoznacznie utwierdza w przekonaniu sceptyków inwestowania w kryptowaluty. Nie tak dawno jeden z banków wypowiedział klientowi umowę ponieważ ten inwestował pieniądze z kredytu w kryptowaluty.

Bitcoin i jego kurs narażone ze strony UE

Jeśli ktoś myślał, że Unia Europejska nie zwróci swej uwagi na regulacje dotyczące Bitcoina, pomylił się. Ministrowie Finansów Niemiec i Francji zwrócili się do G20 z propozycją wspólnego wypracowania procedur i polityk do tyczących kryptowalut. Czy to oznacza opodatkowanie transakcji? Jak wtedy zachowa się kurs Bitcoina? Te pytania wciąż pozostają otwarte, natomiast nie może umknąć fakt, że wzrosty jakie w ostatnich czasach pozyskuje Bitcoin i pokrewne kryptowaluty z pewnością zwróci uwagę organów właściwych na sposób opodatkowania transakcji i rozliczania podatku dochodowego.

Kryptowaluty to ryzyka defraudacji

Nie tak dawno przedstawiciele tokijskiej giełdy kryptowalutowej Coincheck poinformowali o utracie jednostek żetonów na wartość 500mln dollarów. To pierwszy tego typu atak o jakim media donosiły tak obszernie. Pojawiają się także głosy o możliwej blokadzie zdefraudowanych środków, a przez to cała akcja może okazać się dodatkowym marketingiem i szeroko zakrojoną strategią PR. W końcu kwota o jakiej mowa przemawia do wyobraźni.

Czeka nas iście ciekawy 2018 rok. Zgadzacie się?