Prawda o sukcesie projektów internetowych

Ostatnia aktualizacja 3 lata temu przez Adam

Masz dobry pomysł na ebiznes ? zainwestowałeś już mnóstwo czasu w projekt internetowy ? nie ważne czy bloga czy serwis i nic z tego dalej nie masz ?

No właśnie jesteś jednym z 90% domorosłych biznesmenów, którzy w internecie poszukują „Złotego Grala„. Prawda jest taka iż bez specjalnych trików, drobnych podstępów rzekł bym nawet drobnych (a może nie takich drobnych) naciągnięć zapisów regulaminowych i prawnych nie da się w prosty sposób odnieść sukcesu w internecie.

Wszytko to o czym pisze bardziej lub mniej fachowo określane jest zapleczem pozycjonera od pracy którego i jego właśnie zaplecza zależy nasz sukces.

Już mówię do jakich doszedłem wniosków. Dobry blog / serwis sam się nie wypromuje, legalne zgłaszanie do katalogów nie wiele daje. Dochodzimy do momentu że mimo wielkiego nakładu pracy odwiedzalność jest niewielka i w tedy to właśnie odkrywamy że kluczem do sukcesu jest pozycjonowanie czyli wykonywanie masy zabiegów mających na celu poprawę pozycji w wynikach wyszukiwania.

Powszechne są tak zwane zaplecza służące do pozycjonowania w których umieszczane są opisy tematów zbieżnych z naszym serwisem i oczywiście w tych opisach są odsyłacze (linki) do naszego serwisu. Popularnie taki wpis nazywa się „preclem” jeżeli się nie mylę i jest mnóstwo lepszych i gorszych serwisów służących tylko i wyłącznie do pisania „precli”.

Na przykład Google dużo wysiłku wkłada w banowanie takich serwisów ale one powstają jak grzyby po deszczu. Jedyną nadzieją na uczciwe wypromowanie własnego serwisu / bloga jest algorytm wyszukiwania wyników który przywiązywałby jak najwięcej uwagi treści zawartej w samym serwisie jego spójności i rzetelności.

Prawda jest też taka że nie możemy znać się na wszystkim. Skoro mamy fajny pomysł na projekt i go realizujemy w internecie to wcale nie musimy być ekspertami od pozycjonowania (ale zapewniam was bez tego ani rusz). I w takiej sytuacji albo sami się doszkalamy co trwa i trwa albo zlecamy to komuś i idziemy w koszty albo pracujemy dalej i wierzymy że nasz zapał, rzetelność i zaangażowanie zostanie kiedyś z nawiązką wynagrodzone.

Moje wnioski są następujące iż na siłę promowane strony czy serwisy powinny mieć ujemne punkty przy wyświetlaniu w wynikach wyszukiwania. Z racji iż się na tym nie znam nie wiem jak to zrobić ale mam nadzieje że tak będzie.

A Wy jakie macie wnioski / przemyślenia odnośnie odniesienia sukcesu w internecie ?