Jak zdobyć linki do strony żeby być wyżej w Google

Ostatnia aktualizacja 1 rok temu przez Adam

Aby zdobyć linki SEO (Search Engine Optimization) do swojej strony internetowej, warto skupić się na kilku skutecznych strategiach. Oto kilka podstawowych kroków, które mogą pomóc Ci w budowaniu linków:

  1. Twórz wartościowe treści: Jest super ważne, aby tworzyć wysokiej jakości treści, które są wartościowe i interesujące dla użytkowników. Im bardziej wartościowe są Twoje treści, tym większe szanse, że inni będą chcieli linkować do Twojej strony.
  2. Twórz unikalne treści: Staraj się tworzyć unikalne treści, które wyróżniają się spośród innych stron w Twojej dziedzinie. Unikalne treści są „linkowalne”, ponieważ inni twórcy i webmasterzy szukają ciekawych i oryginalnych materiałów do udostępniania.
  3. Strategia outreachu: Możesz skontaktować się z innymi właścicielami stron, blogerami lub influencerami w swojej dziedzinie i zaproponować im udostępnienie Twojego linku.  Możesz wysyłać spersonalizowane wiadomości e-mail, komentarze na blogach lub bezpośrednie wiadomości w mediach społecznościowych. Upewnij się, że Twoja prośba jest uprzejma i konkretna, a także zwróć uwagę na wartość, jaką możesz dostarczyć drugiej stronie w ramach wymiany.
  4. Tworzenie wartościowych treści gościnnych (guest blogging): Możesz zaproponować innym witrynom treści które stworzyłeś – jako gościnne wpisy. To pozwoli Ci na zdobycie wartościowego linka z innej strony, zwiększając tym samym widoczność Twojej witryny. Pamiętaj jednak, że treści gościnne powinny być wysokiej jakości i dostosowane do witryny, na której się pojawiają.
  5. Udzielanie wywiadów i publikowanie w mediach branżowych: Jeśli posiadasz wiedzę ekspercką w swojej dziedzinie, możesz starać się udzielać wywiadów w mediach branżowych lub publikować artykuły jako ekspert. W ten sposób zdobędziesz linki z zaufanych źródeł, co wpłynie na wiarygodność Twojej witryny w oczach wyszukiwarek.
  6. Rejestrowanie się w katalogach stron: Zarejestrowanie swojej strony w odpowiednich katalogach stron może pomóc w zdobyciu linków. Upewnij się jednak, że wybierasz wiarygodne katalogi o dobrej reputacji a nie śmieciowe katalogi które zaszkodzą Twojej stronie.

Jeżeli nie masz pomysłu, gdzie i jak linkować, polecam tę stronę (Agnieszka Mrugała), ma najlepsze linki w Polsce.