Jak pozycjonować bloga

Ostatnia aktualizacja 3 lata temu przez Adam

Pozycjonowanie bloga i jego optymalizacja to tak samo ważne elementy jak i pisanie oryginalnych wartościowych treści.

Śmiem twierdzić iż dobry blog nie jest w stanie odnieść sukcesu w internecie bez sprawnego i dobrego pozycjonowania i optymalizacji.

pozycjonowanie bloga

O co w tym chodzi ?

Uważam i stwierdzam że kilka dobrych wpisów ma szanse samoistnie zaistnieć na pierwszej stronie w wynikach wyszukiwarki Google. Wiem to z autopsji na przykładzie własnych wpisów:
Szukana fraza- „ Adsense opinie ” – artykuł powstał w sposób naturalny. Zarabiając z Google adsense postanowiłem napisać opinie o tym że mi się udało zarobić z adsense i cieszę się z wypłaty.

Mało tego na tą frazę moje wpisy są na pozycji 1 i 2 (stan na 08.10.2012).

Ale mam na blogu mnóstwo innych wpisów, które już tak dobrze sobie same nie radzą. Sam blog na frazę „zarabianie na blogu” lub podobne cienko wychodzi. W związku z tym postanowiłem troszeczkę poczytać o pozycjonowaniu bloga.

Tak reasumując całe to pozycjonowanie tak bardzo banalnie mógłbym podzielić na wewnętrzne (może lepiej było by je kreślić optymalizacją) i zewnętrzne (czyli typowe SEO w internecie).

Aby osiągnąć zamierzony efekt to muszą iść one w parze.

Pozycjonowanie wewnętrzne (optymalizacja bloga) określiłbym zbiorem czynności i działań wymuszonych przez standardy SEO, które zaś wynikają ze specyfiki algorytmu wyszukiwania. Ulegają one ciągłym zmianom, które wymusza ewolucja wspomnianego algorytmu wyszukiwania.

Natomiast pozycjonowanie zewnętrzne to czynności i zabiegi, które nie wykonujemy wewnątrz naszego bloga a raczej przeciwnie. Są to działania polegające na reklamowaniu i rozpropagowaniu naszego bloga (jego podstron również) w internecie.

Jeśli szukasz konkretnych sposobów na pozycjonowanie bloga w internecie sprawdź moją listę:

  1. Od czego zacząć pozycjonowanie bloga – na to pytanie odpowiem tu.
  2. Jeśli zastanawiasz się jak pozycjonować bloga, niezbędna informacje znajdziesz tu.
  3. Inne – równie ciekawy sposoby na pozycjonowanie bloga, znajdziesz tu.
  4. Optymalizacja bloga, to podstawa, a o niej więcej przeczytasz tu.