Kryptowaluta

Ostatnia aktualizacja 3 lata temu przez Adam

Kryptowaluta jest cyfrową alternatywą dla walut powszechnie obowiązujących ale czy jest ich zagrożeniem ?

Ostatnio zetknąłem się z ktyptowalutą i coraz poważniej rozważam inwestycje w tym kierunku. Aby troszeczkę wam naświetlić co mam na myśli to bardzo pokrótce postaram się opisać kryptowaluty.

Kryptowaluta – co to jest ?

Kryptowaluta to cyfrowa forma środka płatniczego, która nie opiera się na zaufaniu do jej emitenta a na zdecentralizowanej bazie danych rozprowadzonej pomiędzy węzłami sieci peer-to-peer.
Dzięki braku centralnej administracji nie możliwe jest manipulowanie jej wartością poprzez dodruk jej ilości przez żadną organizację, aczkolwiek zjawisko bańki spekulacyjnej może wystąpić.
Powyższa idea budowy i funkcjonowania kryptowaluty pozwala na jej anonimowe posiadanie i obracanie.

Ponad to każdy może, wykorzystując własny sprzęt komputerowy, rozpocząć tak zwane wydobycie kryptowaluty. Ilość wydobywanych monet zależy od mocy obliczeniowej ale jest z góry określona maksymalna ilość danej kryptowaluty.

W środowisku ludzi akceptujących daną kryptowalutę możemy jej używać jako najzwyklejszego środka płatniczego.

Takie mam spostrzeżenie, że: to co jest fajne to fakt że różni ludzie, z rożnych krajów, z całego świata mają możliwość posługiwania się tą samą jednostką płatniczą – kryptowalutą.
Daną kryptowalutą da się płacić za usługi wirtualne ale i za dobra materialne. Wszystko zależy od rynku i jego akceptacji danej kryptowaluty. Jeżeli znajdą się ludzie, firmy którzy będą oferować swoje towary czy usługi wycenione w krypto walucie to czemu z tego nie skorzystać.

Pierwsze ślady kryptowalut sięgają roku 1998 kiedy to Wei Dai, sam koncept, opublikował na liście mailingowej.

Jedną z pierwszych kryptowalut jest Bitcoin, która powstała w 2009 stworzona przez Satoshiego Nakamoto. Z czasem stała się najpopularniejszą kryptowalutą.
Obecnie rynek również zdobywa kolejna kryptowaluta pod nazwą solidcoin.

Po tych podstawowych informacjach od razu nasuwa się pytanie:

Czy na kryptowalucie można zarobić ?

Są osoby, które już dużo zarobiły a i liczą na wiele więcej. Przez entuzjastów nowych technologii i innowacyjności ta gałąź biznesu jest traktowana jako bardzo przyszłościowa i wielce opłacalna.

Dla przykładu można przeanalizować historyczny kurs Bitcoin który debiutował na MtGox 17 (internetowa platforma wymiany) w 2010 z ceną na poziomie 0,063 USD/BTC. Dopiero w kwietniu osiągnęła poziomie 1 USD/BTC. W dniu 8 czerwca 2011 cena osiągnęła 31.91 USD za BTC(zobacz bieżący kurs Bitcoin). Następnie poziom ceny spadał do 19 października 2011 do ceny 2.04 USD/BTC. Teraz kurs Bitcoina sprawdzisz tu: kurs Bitcoina.

Z racji iż Bitcoin jest przedmiotem handlu na specjalistycznych platformach wymiany czy da się zarobić ? odpowiedzcie sobie sami ????

Logicznie myśląc w wielu grach znajduje się jakaś waluta, którą możemy dokupić za prawdziwe pieniądze i tu mamy bardzo podobną sytuacje z jedną różnicą iż nie ma tu żadnej gry jest tylko i wyłącznie sama waluta i zjawiska z nią związane.

Ja osobiście w temacie jestem nowy (na razie) i postanowiłem, z racji iż jest to coś nowego, światowego i potencjalnie stwarza możliwość zarobku, podzielić się z wami powyższymi informacjami, które są bardzo podstawowe ale od czegoś trzeba zacząć.

Bardzo jestem ciekaw waszych opinii o krypto walucie i ewentualnych doświadczeń z nią związanych.