Praca w domu. 10 pomysłów jak zarabiać na pracy z domu

Ostatnia aktualizacja 3 lata temu przez Adam

Praca w domu bez wychodzenia do biura, to marzenie wielu z nas. Wbrew pozorom w tej chwili bardzo łatwo jest zostać Freelancerem (wolnym strzelcem) i zarabiać na tym konkretne pieniądze.

Poniżej znajdziesz 10 pomysłów na to jak zarabiać na pracy z domu:

(1) Prowadzenie bloga i zarabianie na reklamach to świetny sposób na tzw. dochód pasywny.

Prowadzisz bloga na temat który Cię interesuje i w międzyczasie zarabiasz pieniądze na pracy z domu.
Zanim założysz bloga, zastanów się , czy tematy które zamierzasz poruszać w artykułach będą miały potencjał zarobkowy, czy w ogóle ktokolwiek się interesuje tym, o czym chcesz pisać (przeczytaj wpis: Jak założyć bloga).

Jak to sprawdzić? Im większa ilość wyszukań danej frazy w Google – tym większe nią zainteresowanie.

Ilość wyszukań danej frazy możesz sprawdzić na stronie Neila Patela tutaj

neil pattel keyword tool

Wpisz frazę kluczową np. „dodatkowa praca w domu”, wybierz Polish/Poland (żeby zobaczyć ilość zapytań na to wyrażenie w danym kraju , w tym wypadku w Polsce) i kliknij ikonę lupy – wyświetli się wartość Search Volume – czyli ilość wyszukań danej frazy w ciągu miesiąca.

Frazy z dużą ilością wyszukań, generują dużo ruchu na stronie, w zawiązku z tym odwiedzających twoją stronę może być więcej i potencjał zarobkowy takiej frazy jest lepszy niż fraz z małą ilością wyszukań.

Jeżeli nie jesteś osobą techniczną i nie wiesz jak się zabrać na stworzenie bloga – zapraszam do zapoznania się z moim artykułem – tutaj artykuł. Z artykułu dowiesz się jak krok po kroku założyć bloga na własnej domenie – jest to bardzo proste – tylko trzeba wiedzieć jak to zrobić.

(2) Drugim pomysłem na zarabianie na pracy z domu, jest wykorzystanie serwisu Fiverr.com

Fiverr jest portalem na którym użytkownicy sprzedają swoje usługi, przede wszystkim takie, które można zrealizować online. Możesz tu kupić i sprzedać prawie każdą usługę która wiąże się z tworzeniem czegokolwiek w Internecie.

Możesz sprzedawać teksty na strony, tworzyć strony, tworzyć fragmenty kodu, tworzyć wideo, grafikę, logo, muzykę i wiele innych.

Możesz sprzedawać takie usługi, na które jest zapotrzebowanie w danym momencie np. jeżeli potrafisz ładnie rysować, możesz stworzyć ofertę rysowania obrazka ze zdjęcia. Jeżeli masz dobry głos i dykcję – możesz zostać lektorem mówiącym po polsku. Jeśli dobrze znasz programy graficzne – możesz zajmować się obróbką grafiki. Jeśli jesteś dobry w reklamie w sieciach społecznościowych – możesz za pieniądze zająć się czyimś profilem/profilami w serwisach społecznościowych.

Możliwości jest mnóstwo – w przygotowaniu obszerny materiał o Fiverr.

Jedyne co może zniechęcać, to fakt, że cała strona Fiverr jest w języku angielskim, więc trzeba znać ten język przynajmniej na tyle, żeby sprawnie porozumiewać się z kupującymi lub sprzedającymi.

Zarejestruj się w Fiverr >>

(3) Kolejnym pomysłem na pracę z domu jest pisanie tekstów za pieniądze – czyli copywriting.

W tej chwili jest bardzo duże zapotrzebowanie na wszelkiego rodzaju unikalne teksty, głównie dlatego, że Google jako czynnik rankingowy bardzo zwraca uwagę treści które znajdują się na stronach internetowych. Treści muszą być unikalne, najlepiej jeżeli są to długie, wyczerpujące temat artykuły, nasycone słowami kluczowymi. Taki jest powód dlaczego w ostatnim czasie jest duże zapotrzebowanie na pisarzy czyli copywriterów.

I nie znaczy to, że musisz być Stephenem Kingiem, żeby zarobić na tym dobre pieniądze. Wystarczy, że masz w miarę lekkie pióro i łatwo Ci przychodzi znalezienie w głowie synonimów danego słowa (to jest bardzo przydatna cecha w pracy copywritera).

Jest zapotrzebowanie na jakościowo różne teksty. Te mniej ambitne, łatwe do napisania, kosztują mniej. Te bardziej ambitne, np. techniczne lub takie które wymagają dogłębnej znajomości tematu – kosztuja dużo więcej.

Ile można zarobić na pisaniu tekstów jako copywriter? 

W serwisie Textbookers (tu dostaniesz zlecenia na teksty) za tekst bardzo łatwy w napisaniu , 3000 znaków – dostaniesz w tej chwili 8,45 zł brutto.

Za tekst trochę bardziej skomplikowany (ale niezbyt) – również 3000 znaków – dostaniesz 13,95 zł brutto.

Za tekst specjalistyczny – 3000 znaków – Textbookers zapłaci Ci 59.78 zł brutto.

(4) Wypełnianie ankiet przez Internet jako sposób na pracę w domu.

Jeżeli nie masz żadnego talentu, albo po prostu Ci się nie chce robić nic więcej, zawsze możesz zacząć wypełniać płatne ankiety i w ten sposób zarabiać na pracy w domu.

Do wypełniania ankiet możesz się zgłosić tu:

(5) Uczestnictwo w programach partnerskich jako sposób na zarabianie.

Jeżeli masz ciekawego bloga, lub masz zamiar stworzyć bloga – dobrym pomysłem będzie zapisanie się do programów partnerskich zgodnych z tematyką bloga.

Czym jest program partnerski?

Jest to program który umożliwia zarabianie na polecaniu produktów (przeważnie poprzez linki na stronach internetowych).

(6) Tłumaczenia jako sposób na zarabianie w domu.

Jeżeli dobrze znasz któryś z języków obcych, możesz wykorzystać to aby zacząć zarabiać na tłumaczeniach tekstów. Dobrym pomysłem jest wyspecjalizowanie się np. w tłumaczeniu tekstów technicznych.

(7) Projektowanie stron internetowych jako sposób na pracę z domu.

Każda nowa tworzona firma potrzebuje strony internetowej, więc ten sposób zarabiania na pewno będzie się rozwijał. Wiele osób wykorzystuje swoje umiejętności w tej dziedzinie do zarabiania w domu. Wspomniany wcześniej Fiverr ma cały dział (a nawet kilka działów) poświęcony tworzeniu stron internetowych (czyli są tam klienci, którzy chcieliby komuś zlecić stworzenie strony www) i działaniom z tym związanym.

Jeżeli nie potrafisz tworzyć stron internetowych, a chcesz nauczyć się czegoś nowego co, być może, pozwoli Ci zmienić zawód, polecam wykupić któryś z kursów na Udemy i poświęcić trochę czasu na naukę. Kursy na Udemy są bardzo tanie, kosztują ok. 10 Euro, jest mnóstwo kursów w języku polskim i myślę, że w tej chwili to najkorzystniejsza oferta kursów na rynku.

(8) Praca w domu jako wirtualna asystentka / wirtualny asystent.

Myślę, że ten zawód ma świetlaną przyszłość  i z biegiem czasu coraz więcej osób i firm będzie zatrudniać wirtualnych pracowników. Co oznacza określenie wirtualny? Jest to osoba, która nie przychodzi do biura, tylko pracuje z domu.

Co może robić wirtualna asystentka?

Wszystko to co może robić stacjonarny pracownik, a nawet więcej, ponieważ za pomocą smarphona i dowolnego komunikatora, możesz się łączyć z jakiegokolwiek miejsca ze swoim pracodawcą i pomagać mu w wykonywaniu zadań. Może to być np. odbieranie telefonów, przepisywanie czy porządkowanie dokumentów, zarządzanie stroną internetową lub profilami na stronach społecznościowych, wyszukiwanie i organizowanie danych. Czyli wszystko to, co standardowo dzieje się w biurze. Plusem dla osoby zatrudnionej jest to, że pracuje w domu, czyli nie musi tracić czasu na dojazdy do biura, a plusem dla zatrudniającego jest brak konieczności zapewnienia pracownikowi miejsca do pracy, ponieważ osoba zatrudniona pracuje z domu.

(9) Zarabianie na pracy z domu jako grafik komputerowy

Jeżeli interesujesz się grafiką komputerową i potrafisz dobrze się poruszać w programach graficznych, idealną i dobrze płatną pracą w domu, będzie dla Ciebie praca jako grafik.

Zlecenia znajdziesz na Oferia.pl, Oferteo.pl, Freelancer.com, Upwork.com i oczywiście możesz wystawić swoją ofertę na Fiverr (bardzo dużo ludzi odwiedza ten serwis, jeżeli chodzi o mnie, to jeśli potrzebuję grafiki od razu uderzam na Fiverr).

(10) Marketing szeptany (szeptanka) jako dodatkowa sposób na pracę z domu

Czym jest marketing szeptany?

Marketing szeptany to pisanie pochlebnych opinii o firmie, produkcie lub usłudze na forach internetowych, blogach lub portalach społecznościowych. I to wszystko za pieniądze 🙂

Nie wydaje się to trudnym zadaniem, prawda? Nawet nie musisz być super pisarzem, żeby wykonywać tę pracę, a na pewno Twoje zdolności pisarskie mogą być na mniejszym poziomie niż przy pracy jako copywriter.

Gdzie możesz zatrudnić się jako szeptacz?

Brandle.pl to serwis który umożliwia kojarzenie szeptaczy z firmami lub osobami, które potrzebują ich usług.

Ile można zarobić pracując dodatkowo w domu?

Wszystko zależy na którą opcję się zdecydujesz. Zdecydowanie najmniej zarobisz na wypełnianiu ankiet. A gdzie zarobisz najwięcej? Hmmm… Ja bym stawiał na dobre programy partnerskie – tutaj zarobki są naprawdę zadowalające, a dobrzy pozycjonerzy, którzy potrafią wypozycjonować swoje strony lub blogi zarabiają kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie (minimum). Wszystko zależy od branży. W Polsce bardzo dobre branże to finanse, suplementy, forex, zakłady bukmacherskie, no i oczywiście erotyka.

W USA najlepiej płatne programy w tej chwili to te które są związane ze sprzedażą marihuany online. Ostatnio czytałem raport dotyczący miesięcznych zarobków i jeden z marketerów (a właściwie był to team) zarabiał 1.5 miliona USD miesięcznie z linków partnerskich związanych ze sprzedażą marihuany. Nieźle, co?

Macie jakieś pytania dotyczące tematu pracy w domu? Piszcie w komentarzach.