Zarabianie przez internet na pisaniu blogu – przygotowanie materiału wstępnego

Ostatnia aktualizacja 3 lata temu przez Adam

Zaraz po tym jak wstępnie zdecydujesz się na wybór tematu Twojego bloga musisz spokojnie siąść i wypisać tematy postów, które jesteś w stanie od razu napisać.
Najlepiej gdyby ich było około 10 może 15. Jeżeli Twoje pomysły kończą się po 5 tematach to raczej na zły temat bloga został określony i raz jeszcze należy to przemyśleć.

Pamiętaj blog musi żyć czyli Ty, jego autor, musisz zadbać o aktualne wpisy dokonywane systematycznie. Po prostu musisz mieć o czym pisać.

Jeżeli masz już określone około 15 tematów na spokojnie przeanalizuj je i określ teoretyczną ich obszerność. Każdy który jest dłuższy podziel na części dzięki czemu z 15 tematów może zrobić się około 30 a nawet 40 wpisów – a to tylko przecież początek.

Pamiętaj. Czytelnik nie lubi długich wpisów.

Jeżeli Twój temat zamyka się na przykład w 40 – 50 wpisach np. podstawy programowania HTML to dobrze by było abyś znaleźć coś co możesz publikować co dzień. Coś co związane by było z Twoim blogiem np. aktualności ze świata programistów.

Żeby było jaśniej pokażę to moim projekcie na moim projekcie dochodowyblog.pl – zamierzam opisać temat zarabiania przez internet (podstawowe informacje niezbędne na starcie zarabiania w internecie na pisaniu bloga) w jakiś 30 może 40 postach ale żeby zachować ciągłość wpisów i ich aktualność zrobiłem kategorie własne refleksje gdzie co jakiś czas napisze o własnych przemyśleniach dotyczących przedsięwzięcia jakim jest zarabianie w internecie. Oprócz tego zrobiłem kategorie e-biznes (aktualności) gdzie zamierzam co dzień wpisywać co najmniej jeden post dotyczących nowości, ciekawostek dotyczących ebiznesu, zarabiania przez internet, zarabiania w internecie czy zarabiania w domu.

Na chwile obecną tyle. Jeżeli wpadnę na inne pomysły nie omieszkam się nimi podzielić.

Jak ważne i istotne jest określenie tematyki bloga możesz przeczytać tutaj.

powrót do: plan działania