Pozycjonowanie bloga i jego optymalizacja

Ostatnia aktualizacja 3 lata temu przez Adam

Pozycjonowanie bloga to proces długi i żmudny a jego efekt wcale nie jest znany.

Optymalizacja bloga i jego wpisów to podstawa do dalszych działań.

Ostatnio dużo czasu spędzam nad zgłębianiem wiedzy odnośnie pozycjonowania bloga i jego optymalizacji.

Zupełnie przypadkiem natrafiłem na fajną wtyczkę, ( SEO SearchTerms Tagging 2 )która na koniec artykułu dodaje informacje na temat dzięki jakim słowom kluczowym i frazom internauci trafili na konkretny artykuł.

Na pierwszy rzut oka zwykła informacja, którą możemy mieć dostępną w innych narzędziach chociażby takich jak google analytics.

Dzięki temu iż te informacje umieszczane są w artykule to automatycznie jego treść wzbogacana jest właśnie o te słowa kluczowe i frazy. Nasze posty i artykuły jeszcze bardziej stają się zbieżne z konkretnie wyszukiwanymi frazami i słowami kluczowymi wyszukiwanymi wyszukiwarkach takich jak google.

Post wzbogacony jest o pięknie spójne z wyszukiwanymi słowami kluczowymi frazy a my wiemy wokół czego mamy koncentrować następne artykuły albo co powinniśmy zmienić aby konkretny artykuł był jeszcze bardziej zoptymalizowany.

Dzięki temu możemy bardzo precyzyjnie ukierunkować nasz post czy artykuł na słowa kluczowe lub frazy kluczowe.

Żadnej czarnej magii w tym nie ma i nie potrzeba znać się na technicznych aspektach pozycjonowania i optymalizacji, z pewnością zrobimy dobry i właściwy krok w ich stronę.