Optymalizacja bloga

Ostatnia aktualizacja 3 lata temu przez Adam

Jak pozycjonować bloga ? Optymalizacja bloga to ważne zadanie z czego sobie zdałem ostatnio sprawę.

Pierwszym i chyba najłatwiejszym krokiem było zainstalowanie wtyczki wyświetlającej najczęściej czytane artykuły.

Jakiś czas temu wpadłem na pomysł żeby w każdym momencie wszyscy mogli zobaczyć co jest najczęściej czytane w serwisie. Wynikało to z lenistwa. Najnormalniej w świecie nie chciało mi się logować do narzędzi analitycznych i prezentować ich statystyki.

Wszyscy twierdzą że WordPress jest super bo ma mnóstwo wtyczek. I taka też jest prawda.

Bez większego problemu znalazłem interesującą mnie wtyczkę, zainstalowałem ją i teraz każdy z was może śledzić najczęściej czytane artykuły.

Niby nic a cieszy.

Ale tak naprawdę to potrzebowałem też tej wtyczki aby w sposób dynamiczny bez logowania wiedzieć co się najczęściej czyta w serwisie aby na przykład przetestować inny układy artykułu inne formy jednostek reklamowych Google adsense lub inne dobór kolorów reklam adsense.

Dzięki tej wtyczce zawsze wiem który post jest ja popularniejszy i jaki ma układ.

Wiadomo przecież że nie sztuką jest stworzyć bloga (Jak zarobić na blogu.PLAN.) ale wielką sztuką jest nim zaistnieć w świecie internetu.

Bez optymalizacji i pozycjonowania ani rusz a takim pierwszym małym krokiem w kierunku optymalizacji ( tym razem wykorzystanej do testów różnych form, układów i kolorów reklamy Google adsense) jest chociażby taka informacja o najczęściej czytanych artykułach.