Google – nowości w algorytmie

Ostatnia aktualizacja 3 lata temu przez Adam

Z początkiem listopada 2011 Google informuje o nowych poprawkach które zostaną wprowadzone jako usprawnienia do algorytmu wyszukiwania.

Na czym będą one polegały ?

Przede wszystkim w kategoriach hasał w których czynnik czasu da się zmierzyć będzie w dużej mierze brana pod uwagę w procesie wyszukiwania świeżość informacji.

Jak to ma działać ?

Bardzo fajnie, a dokładniej mówiąc dla haseł na przykład „ mecz piłkarski polski” pierwsze pojawia się wyniki ostatnio dodane a nie te na przykład z przed 2 lat. Dla hasła „wyniki wyścigów F1” na szczycie powinny znaleźć się ostatnie wyniki wyprzedzając wszystkie starsze.

Według mnie dla informacji w których czas da się określić a tym samym wskazać stopień aktualności jej samej to super rozwiązanie.

Oczywiście pozostaje cała masa haseł dla których czas nie odgrywa strategicznej roli na przykład wpisując w wyszukiwarce hasło „ogórki” lub „samochód” data pojawienia się danej informacji w sieci nie będzie miała znaczenia a ich sposób prezentacji w wynikach wyszukiwania nie ulegnie zmianie.

Powyższe podejście do algorytmu wyszukiwania aż trudno uwierzyć że dopiero teraz ktoś taki jak Google ma zamiar wprowadzić. Przecież nie oszukujmy się takie podejście do sposobu wyszukiwania jest logiczne nawet chyba dla nastolatków.

Czekam na efekty działania tych poprawek i czekam na następne równie oczywiste.