DobryZarobek.pl – czy ten program to dobry pomysł na zarabianie w Internecie ?

Ostatnia aktualizacja 3 lata temu przez Adam

Czy na zarabianie w Internecie dobrym rozwiązaniem będzie program partnerski dobryzarobek.pl ? – sam nie wiem ale jak zawsze zaczynam od ostrożności i zdecydowanego dystansu !

Ostatnio natknąłem się na stronę z programem partnerskim www.dobryzarobek.pl a mało tego jej autor ( chyba albo może uczestnik tego programu ) zareklamował ten serwis o zarabianiu w internecie w jednym z komentarzy innego mojego wpisu.

Bogaty w doświadczenia nabyte dzięki dwóm artykułom ( domowy system zarabianiadomowy system zarabiania opinie) ostrożnie podchodzę do każdego nowego dla mnie sposobu zarabiania. Z serwisem prezentującym ponoć doskonałą metodę zarabiania można się spotkać pod adresem www.dobryzarobek.pl.

Z tego co możemy przeczytać wpłacamy ( aczkolwiek chyba jest to formalnie określone przekazujemy darowiznę – pewnie ma to ogromne znaczenie w interpretacji prawnej – i tak też jest czytaj poniżej) na konto osoby znajdującej się na 5 miejscu wygenerowanej przez system listy. Nasz numer konta znajduje się na miejscu pierwszym listy którą wygeneruje osoba zwerbowana przez nas (nazwijmy ja osoba 1). Następnie jak ta osoba 1 zwerbuje użytkownika to my na liście idziemy na miejsce 2. Jak ta nowo zwerbowana osoba będzie werbowała swoich poleconych to my idziemy na kolejne miejsce numer 3. W ten sposób kiedyś (jak będziemy mieli dużo szczęścia i trafimy na zaangażowanym poleconych) znajdziemy się na miejsce 5 i wtedy to właśnie zaczniemy dostawać darowizny.

Czyli z tego co zrozumiałem ja płace przepraszam przekazuje darowiznę innym uczestnikom systemu ( z miejsca numer 5 na liście którą dla mnie wygenerował system) a nowi przekazują między innymi mnie (jeżeli ja znajdę się na 5 miejscu na liście). I wszystko zależy od tego jk sam zbuduje sobie własną grupę ! Jeżeli się mylę niech mnie ktoś poprawi.

Wszystko pięknie tylko jak zabraknie tych nowych uczestników systemu to kto mi przekaże darowiznę ? czy ktoś o tym pomyślał ? albo ja nie doczytałem.
Czy to nie wygląda na piramidę finansową albo jakiś jej rodzaj ? sprawdź na wiki co to piramida finansowa (definicja) niby tak ale piramidy finansowe są w Polsce zakazane i chyba nie mogliby działać legalnie ? chyba ! mam racje ?

Z tego co widać powyżej to autor tego programu partnerskiego gwarantuje 100% legalności pewnie dzięki temu sprytnymi sformułowaniu (przekazywania sobie darowizn).

Jak zawsze twierdzę iż kreatywność jest kluczem do sukcesu ????

Troszkę nie pasuje mi w tym całym biznesie że nikt nic nie kupuje nic nie sprzedaje nie reklamuje nie wykonuje żadnej czynności – idea polega na obdarowywaniu się darowiznami.

Reasumując ja w to nie wchodzę ponieważ nie ma to nic wspólnego z prawdziwym zarabianiem w internecie na którym chcę się skoncentrować. Nie ma tu żadnego fizycznego produktu. Jedyny “ciekawy” element tego systemu to ominięcie polskiego prawa dzięki sprytnemu sformułowaniu „dobrowolne przekazywanie darowizn”. Dzięki takiej konstrukcji słów nie musimy płacić podatku od darowizn jeżeli suma darowizn od jednej osoby nie przekroczy 4.902 w ciągu 5 lat (informacja aktualna wobec darowizn za 2010r ), a to raczej uczestnikom tego programu nie grozi.

Szczerze mówiąc mam mieszane uczucia bo niby legalne ale śmierdzi na odległość. Z jednej strony chciałbym zarobić ale z drugiej strony nie na omijaniu prawa i naciąganiu ludzi bo przecież pomyślcie wszystko jest w porządku jeżeli ciągle są nowi zwerbowani. Jak w każdym MLM albo piramidzie finansowej zarabiają zawsze ci na najwyższym szczeblu.

* * * * * * * *

Uważam iż system które można potraktować poważnie jako ten który wskaże nam drogę jak zarobić w internecie to produkt znany pod nazwą GENERATOR LISTY autorstwa Adriana Kołodzieja – opis

* * * * * * * *

Jeżeli uważacie iż jest to godny uwagi sposób na zarabianie przez internet dajcie konkretne na to dowody !
Powiedzcie co sami o tym myślicie !
Zapraszam do dyskusji.