Hosting (nasze miejsce w Internecie) – jaki serwer wybrać?

Ostatnia aktualizacja 3 lata temu przez Adam

Hosting płatny czy darmowy – serwery internetowe

Rozważając wykup domeny i hostingu – serwera (czyli miejsca gdzie fizycznie będzie znajdował się nasz blog/strona) przede wszystkim brałem pod uwagę oferty darmowych serwerów, ale to tylko na początku.

W internecie znajdziecie mnóstwo darmowych serwerów dla blogów zobacz sam.
Po przeanalizowaniu co oferują darmowe usługi hostingowe i to co mogę mieć za niewielkie opłaty zdecydowałem się na wykup płatnego hostingu i domeny w linuxpl.com. Wybór ten był przemyślany z racji tej iż planowałem przy jego pomocy uruchomić kilka innych projektów poświęconych zarabianiu prze internet. O jednym z nich już troszeczkę wspomniałem tutaj.
Decyzja zapadła – wykupuje płatny hosting i w tym momencie zaczęły się problemy.

Decydując się na wykupienie płatnych serwerów nie wiedziałem iż oferta tego typu usług jest tak bogata. Jak wybrać najlepszy dla mnie i tego co zamierzam robić ? Po dwóch dniach szukania i czytania różnych opinii zdecydowałem się na linuxpl.com.
Nie byłem do końca przekonany czy to naprawdę właściwa decyzja bo nie znam się na sprawach technicznych serwerów.
Postanowiłem zrobić mały test. Wysłałem zapytanie z moimi wątpliwościami i dostałem odpowiedź po dosłownie 30 minutach. Upewniłem się że na chwilę obecną dobrym wyborem będzie właśnie hosting linuxpl.com.
Sprawdziłem ich ofertę i możliwości jakie stwarzają. Można u nich wykupić/opłacić serwery i domeny, które od razu można u nich wykorzystywać. Fajnie wszystko w jednym miejscu. Oczywiście okres próbny też jest zagwarantowany więc postanowiłem z niego skorzystać i zamówiłem usługę płatnego hostingu (w okresie próbnym do testów jest darmowa domena).

Po testach wybrałem nazwę domeny (o wyborze nazwy domeny przeczytasz tutajdochodowyblog.pl i ją wykupiłem. Następnie podłączyłem ją do konta (wykupionego hostingu w linuxpl.com). Nie było to takie oczywiste dla mnie ani łatwe. Musiałem zalogować się do panelu administracyjnego korzystając z danych otrzymanych od admina potrzebnych do zalogowania w celu zarządzania domeną. Jak już się zalogowałem do panelu amdministracyjnego to wszedłem w opcje główne (domek) i skorzystałem z opcji podepnij domenę. Podałem jej nazwę i nic więcej. Po akceptacji komunikat oznajmił udaną operację i od tego momentu klikając na opcje główne (domek) mam listę domen z których należy wybrać tą którą chcemy zarządzać.

w razie pytań piszcie !

powrót do: plan działania