Western Union, mail, oszustwo

Ostatnia aktualizacja 3 lata temu przez Adam

Mail z informacją o możliwości otrzymania dużych pieniędzy, które zostaną przekazanych za pomocą Western Union to nic innego jak kolejna (wcale nie stara) forma oszustwa.

Osobiście otrzymałem mail o treści i mocno się nim zaciekawiłem. Wiadomo czemu ! Kwota, która teoretycznie na mnie czekała była imponująca.

Co mi nie pasowało? Fakt iż muszę wysłać pieniądze bodajże 144 dolarów na kogoś i koniecznie za pomocą Western Union.

Pomyślałem, skoro mam tam teoretycznie tyle forsy to niech potrącą opłatę i wypłacą resztę. Skoro nawet takiego rozwiązania nie zaproponowali to coś tu nie pasuje. Daleko szukać nawet w Ameryce jak ktoś wygra ogromne pieniądze to wypłata od razu pomniejszana jest o koszty podatkowe i inne takie a i nie tylko w Ameryce ale i w Polsce. To jedno spostrzeżenie już upewniło mnie że to próba oszustwa.

Dalej idąc: wpisałem do Google adres z którego przyszła wiadomość i pojawiło się kilka informacji o spamie i o oszustwach i żeby pod żadnym pozorem nie płacić żadnych pieniędzy ponieważ to nic innego jak próba oszustwa.

No to co ? wszystko jasne ?

Oszustwo dobrze skrojone ponieważ odbiorcy naszych pieniędzy, nawet gdybyśmy chcieli, nigdy nie znajdziemy. Western Union służy do przekazywania pieniędzy tylko i wyłącznie osobom dobrze znanym. Cały Internet odradza jakichkolwiek płatności tą metodą osobom trzecim (obcym). W całym Internecie możemy znaleźć mnóstwo informacji iż Western Union to najczęściej wybierany sposób płatności przez oszustów ponieważ aby odebrać pieniądze gdzie się im tylko podoba oczywiście w punkcie Western Union wystarczy znać szczegóły transakcji. Western Union nie prowadzi jakiejś super weryfikacji kto jest odbiorcą i czy te pieniądze mu się słusznie należą.

Reasumując – OSZUSTWO NA MAKSA ! – czym prędzej kasujcie takie maile ! – jeżeli chcecie zrobić coś dobrego to ostrzeżcie znajomych przed tą metodą oszustwa.