Tani prąd – mit czy fakt ?

Ostatnia aktualizacja 3 lata temu przez Adam

Jak zaoszczędzić na prądzie ? mniej go zużywać albo kupować taniej !

Niby to takie proste ale w cale tak nie jest. Żyć bez prądu się nie da więc poniżej pewnego poziomu zużycia nie zejdziemy chociaż byśmy bardzo się starali i wiele sobie odmawiali. Co nam pozostaje ? znaleźć tańszego sprzedawcę prądu.

Czy naprawdę da się kupować prąd taniej ?

Owszem da się ale oszczędności ale zwykłego Kowalskiego nie będą imponujące i nie bardzo będzie to mógł odczuć w swoim portfelu. Po pierwsze ponieważ mało zużywa prądu więc skoro ma małe zapotrzebowanie to i oszczędności będą małe. Po drugie bardzo często szukając tańszej oferty cenowej sprzedaży prądu możemy niefortunnie wpuścić się w przysłowiowe maliny ponieważ na rynku jest wielu nie uczciwych pośredników którzy oferując niższą cenę prądu wymagają wykup dodatkowego ubezpieczenia co w efekcie i tak nie spowoduje oszczędności a wręcz przeciwnie w ogólnym rozliczeniu z naszego portfela zniknie jeszcze więcej.

Pamiętajcie że przed podpisaniem czego kol wiek należy to dokładnie przeczytać i zwrócić uwagę na to czy umowa sprzedaży prądu jest automatycznie odnawiana i jeżeli zostanie odnowiona to z jakimi cenami jednostkowymi. Doczytajcie jakie są kary za rozwiązanie umowy sprzedaży energii przed terminem wygaśnięcia umowy.

Ale najważniejsze jest to iż przysługuje nam prawo odstąpienia od umowy, którą już podpisaliśmy jeżeli to podpisanie miało miejsce poza siedzibą firmy i że zrobimy to w ciągu 10 dni.

Reasumując – na zmianie sprzedawcy energii da się zaoszczędzić dzięki niższej cenie za prąd ale należy mieć się na baczności i dokonać to z pełną świadomością.

Wiadomo że ten kto zużywa najwięcej prądu może zaoszczędzić najwięcej dzięki niższej cenie za energię.