MegaPensja – czy to działa ? czy nie jest to oszustwo ?

Ostatnia aktualizacja 3 lata temu przez Adam

W Internecie od dłuższego czasu działa kolejny system zarabiania pod nazwą megapensja.pl. Czy ten system internetowego zarabiania działa ? czy nie jest to oszustwo ?

Dostałem wiele zapytań o kolejny ponoć rewelacyjny system zarabiania w internecie pod tytułem megapensja.pl i dlatego też powstał ten wpis.

Tak od razu można powiedzieć iż megapensja.pl nie prezentuje nic nowego.
Już jakiś czas temu pisałem o systemie domowego zarabiania pod tytułem dobryzarobek.pl (przeczytaj wpis).

Te dwa projekty są tak łudząco podobne że aż można powiedzieć bliźniacze. Znacząca równica polega na tym iż w megapensja.pl darowizny bazują na kwotach 15 zł a w dobryzarobek.pl tylko na 5 zł.

W tym pseudo systemie zarabiania pieniędzy nie robimy nic innego jak ciągle poszukujemy nowych użytkowników, którzy będą budowali strukturę poleconych w której to każdy kolejny poziom jest obszerniejszy.
Niektórzy pewnie już sobie wyobrazili piramidę i wydaje mi się że bardzo słusznie bo innego wrażenia nie da się odnieść.

Na stronie systemu można znaleźć zapewnienia o legalności i o tym że nie jest to piramida finansowa ani żadne oszustwo i z tym należy się zgodzić.

Całość bazuje na dobrowolnych wpłatach na rzecz innych osób (darowizny) i do momentu kiedy kwota darowizny nie przekroczymy 4902 zł nie ma tematu.
Faktycznie wszystko zgodne z prawem ale tak zastanawiając się: to kiedyś przecież skończą się osoby chętne do przystąpienia do tego systemu i co w tedy ?
wiadomo ! resetujemy obecny system i robimy następny !

Ale gdzie tu jest jakiekolwiek zarabianie !?
sprytu i manewrowania jest dużo ale zarabiania !?

Mam wrażenie (oczywiście własne subiektywne) że jak jeden system się zapycha i trudno o nowych użytkowników to nagle powstaje bliźniaczy i zabawa zaczyna się od początku.
Jak w każdej tego typu konstrukcji najlepiej zarabiają pierwsi a reszta nie koniecznie.

Z pewnością znajdą się osoby, które na tym zarabiają i takie, których nadzieje na zarabianie pękły jak bańka mydlana.

Krótko mówiąc ja w to nie wchodzę !
Jest to moja decyzja oparta na mojej własnej subiektywnej opinii, z którą możesz się oczywiście nie zgodzić ale nie zaszkodzi jak sam ruszysz głową.

Frazy, które Was tu skierowały:

  • megapensja
  • Megapensja pl opinie
  • mega pensja opinie
  • megapensja opinie
  • megapensja pl