Jak zablokować niechciane komentarze ?

Ostatnia aktualizacja 3 lata temu przez Adam

Niechciane komentarze doprowadzają Cię na szału ? jaki antyspam wybrać ? wtyczka do wordpress KeyCAPTCHA to dobre rozwiązanie.

Szczerze mówiąc miałem dziennie do przejrzenia nawet po 40 komentarzy z czego 3 były sensowne a reszta to niechciany spam. Zastanawiałem się jak zablokować te chciane komentarze i natrafiłem na wtyczkę antyspamerska do WordPress o nazwie KeyCAPTCHA.

Dzięki tej wtyczce osoba pisząca komentarz musi na przykład tak jak jest to w moim przypadku ułożyć obrazek (puzzle) z 3 elementów i dopiero wtedy może dodać komentarz – oczywiście jeszcze ja go potem muszę moderować. Takie rozwiązanie pomaga mi odsiewać spamerskie komentarze od tych wartościowych i sensownych.

W panelu administratora przechodzimy do instalowania dodatkowej wtyczki KeyCAPTCHA.
Po zainstalowaniu należy przejść na stronę www.KeyCAPTCHA.com i dokonać całkowicie darmowej rejestracji.

W dolnej części strony podajemy adres naszego serwisu, określamy rodzaj naszego CMS czyli w moim przypadku był to WordPress i określamy wersje naszego CMS’a.
Następnie przechodzimy do rejestracji konta czyli podajemy Imię, Nazwisko (czy prawdziwe to już wasza sprawa ???? ) maila na którego przyjdzie potwierdzenie i to wszystko. Sprawdzamy skrzynkę mailową na którą przychodzi potwierdzenie rejestracji które dokonujemy klikając w odpowiedni link.

Dzięki temu wracamy na stronę WWW. KeyCAPTCHA.com i logujemy się. Jako zarejestrowani użytkownicy dostajemy własny „private key” który należy przekleić do okienka w panelu administracyjnym naszego serwisu w ustawieniach wtyczki KeyCAPTCHA o nazwie „private key” oraz w okienko o nazwie” KeyCAPTCHA code „ również kopiujemy odpowiedni fragment kodu. Po dokonaniu tych operacji w naszym serwisie w ustawieniach wtyczki klikamy zapisz.

Następnie w serwisie KeyCAPTCHA możemy określić sposób weryfikacji pisanego komentarza na przykład ułożenie puzzli. Ja właśnie wybrałem taki sposób weryfikacji.

Minusem tej wtyczki jest brak języka polskiego ale w dzisiejszych czasach czy jest to minus ????

Powodzenia w walce z antyspamem