Jak pisać bloga – przygotowanie pierwszego wpisu.

Ostatnia aktualizacja 3 lata temu przez Adam

Jak pisać bloga – przygotowanie pierwszego wpisu.

Przygotowanie pierwszego wpisu.

Aby wpis na bloga był zachęcający czytelnika, a jednocześnie dobrze postrzegany przez roboty wyszukiwarek, należy szczególną uwagę zwrócić na słowa kluczowe, tytuł, opis i jeszcze kilka innych rzeczy.

Najważniejsze na co trzeba zwrócić uwagę to należy określić: słowa kluczowe  (ja wybieram około 3-4 słów lub fraz jak najbardziej pasujących do tematyki wpisu i staram się ich użyć w różnym kontekście a na napisaniu posta wyróżniam je pogrubieniem),

Tytuł powinien być kombinacją słów kluczowych i przedstawiać to o czym będzie wpis i dopiero na jego końcu ewentualnie nazwę bloga. Description (wypis) krótki opis który pojawia się w wynikach wyszukiwarki, powinien zawierać słowa kluczowe  i być różny dla każdego wpisu w przeciwnym wypadku w wyszukiwarkach będą prezentowane początkowe treści wpisu, sama już treść powinna być zwięzła, konkretna i krótka, a w niej powinny zawierać się słowa kluczowe  które możemy pogrubić podkreślić.

Można kogoś cytować podając link do jego wpisu lub bloga może kiedyś ktoś tak zrobi z naszym wpisem i nas samoczynnie zareklamuje. Nagłówki h1 tytuł główny, h2 i h3 śródtytuł, które wskazują czytelnikom ale przede wszystkim robotom wyszukiwarek to co jest w tekście najważniejsze.

Ja każdy wpis zaczynam od pustego szablonu:

· słowa kluczowe: ……………….
· Tytuł: …………………..
· Opis: ………………
· Treść: ……………

Następnie czytam ten wpis i weryfikuje czy wszystko jest zgodne z tym co założyłem.
W kolejnym kroku wybieram z tekstu słowa kluczowe i je pogrubiam.
Na końcu czytam raz jeszcze tekst i staram się znaleźć frazy, które nadawały by się do zalinkowania do innych wpisów ( o przydatności takich działań możesz poczytać tutaj – jak napisze to podepnę :)).
Następnie publikuje wpis i czekam na efekty.

powrót do: Plan działania

Frazy, które Was tu skierowały:

  • jak napisac pierwszy post na blogu
  • jak napisać pierwszy wpis na blogu
  • jak napisac wpis na bloga