Drogi sms przychodzący tzw. sms Premium wysłany np. z numeru 60328

Ostatnia aktualizacja 3 lata temu przez Adam

Czy brałeś kiedyś udział w czymś o czym nie wiedziałeś ? czy płaciłeś za taki udział w zabawie ? drogie sms premium na prawdę potrafią nabić rachunek ! mnie załatwił numer 60328 !

Temat może nie do końca pasuje do idei bloga czyli zarabiania w internecie ponieważ dotyczy drogich sms’ów przychodzących.
Prawdę mówiąc te sms to dopiero jest pomysł na interes.

Żeby być wiarygodnym w tym temacie muszę się przyznać iż skłonił mnie do napisania tego wpisu własny rachunek za telefon w którym pozycja 60328 sms wynosiła około 80 zł. Koszt 60328 sms nie jest mały więc stąd powstała ta nie mała kwota.

Przerażony tą pozycją dokonałem dokładnej analizy i wyszło że całą kwotę nabiły mi smsy Premium które do mnie przychodziły z numeru 60328.
Co mnie najbardziej zadziwiło to płaciłem za sms wysłane do mnie – Totalne Przerażenie.
Spędziłem 2 dni w internecie w poszukiwaniu co to za numer i o co chodzi. Jak się okazało to była loteria na którą najprawdopodobniej się zgłosiłem – chyba bo tego nie pamiętam. Zgłoszenie polegało na udzielenie odpowiedzi na sms zaczepnego (tak go nazwę) w stylu „czy chcesz wygrać samochód ? jeżeli tak napisz sms na numer XXX z treścią NAGRODA”. I tak też uczyniłem jak się okazało tym samym aktywowałem serwis który przysyłał do mnie codziennie płatnego sms 60328 (numer nadawcy) płatnego w kwocie 3,66. Co najgorsze w ogóle nie wiem co to za smsy bo ich nie kojarzę. Pewnie przyszły jakieś reklamy albo coś innego coś co od razu się kasuje – szkoda że nie miałem świadomości że koszt 60328 sms to 3,66 bo bym chociaż przeczytał ???? .

W końcu dotarłem do regulaminu loterii ( nazwa w stylu “joker sms” ) gdzie wyczytałem że ów loteria w której brałem udział skończyła się z dniem np. 18.12.2010 co mnie uspokoiło bo analizowałem całość w okolicy 5 dni po zakończeniu loterii. Według regulaminu loteria się zakończyła i koniec kropka. No i dobrze pomyślałem sobie bo przestali mi faktycznie przysyłać te drogie smsy 60328 (numer nadawcy). Rachunek nabity nie ma wyjścia trzeba zapłacić co też uczyniłem.
Spokojnie dalej korzystałem z telefonu aż do ostatniego dnia mojego pobytu w górach kiedy to dostałem znowu sms z loterią. Totalne przerażenie – piątek wieczór, brak dostępu do internetu a smsy drogie jak nie wiem co znowu zaczęły do mnie przychodzić.
Zaraz po powrocie do domu znowu poświęciłem 2 dni na poszukiwanie skąd te sms i o co znowu chodzi skoro tamta loteria się zakończyła. Po dwóch dniach poszukiwań i przeczytaniu kilku regulaminów wielo stronicowych okazało się iż zgłaszając się do loterii ( joker sms ) automatycznie zgłosiłem się do systemu różnych loterii ( chyba nazwane to było “quizsms” ) w którym ta moja to była jedna z wielu i zgodnie z ogólnym systemem znowu mnie wzięli do udziału w nowej loterii. Tym razem nic nie wysyłałem i do niczego się zgłaszałem doświadczony grudniowym rachunkiem. Miałem nawet myśli aby udać się do operatora i zmienić numer bo nie mogłem sobie z tym poradzić.

W końcu bliski rozpaczy i załamania wyczytałem w regulaminach procedury wykluczające mnie z udziału w tych loteriach i musiałem najpierw wysłać sms chyba o treści „STOP NAGRODA” co pozwoliło wypisać mnie z aktualnej loterii ( joker sms ). Następnie (już teraz nie pamiętam) pisałem sms coś w stylu „STOP LOTERIA” co wypisało mnie z ogólnego systemu loterii ( quizsms ) oraz trzeci sms też coś zaczynający się na „STOP … „ który spowodował iż zaprzestano do mnie wysyłać ofertę handlową i reklamową właśnie tych różnych loterii. Z tych trzech sms jeden był Premium znów płatny 3,66 (ale cóż to było w obliczu 80 zł z poprzedniego rachunku) a dwa pozostałe po cenie operatora.
Wszystko to zawdzięczam serwisowi wapster, który napchany jest po brzegi różnymi dziwnymi loteriami do których nawet mogą nas zapraszać znajomi podając nasz numer komórkowy a za nasze zgłoszenie oni zbierają punkty, którymi w tym serwisie mogą się potem posługiwać, jak domniemam bo nie jestem użytkownikiem tego serwisu i mogę się tylko domyślać.
Na chwile obecną przychodzą do mnie reklamy tylko od rodzimego operatora które są darmo jak na razie;).

Rachunek elektroniczne sprawdzam co 3-4 dni czy czasem coś dziwnego się nie nabija – pewnego rodzaju psychoza mnie opanowała ale każdy to zrozumie szczególnie ten co sam miał takie problemy.
Zadaje sobie pytanie czy jest to naciąganie ? chyba nie bo sam się głosiłem do czegoś do czego nie przeczytałem regulaminu.

Fajny pomysł na biznes ? myślę że fajny ale nie dla mnie bo zbyt bardzo mi się kojarzy z naciąganiem i niewiele ma wspólnego z dobrą etykietą biznesu.
Ostrzegam przed pochopnym braniem udziału w loteriach niewiadomego pochodzenia.
Ku pokrzepienia nas trochę naiwnych konsumentów (marzycieli) jest wyjście. Ostatnio w serwisie www.di.com.pl znalazłem wskazówki jak sobie poradzić z niechcianymi loteriami tu podaje link – http://di.com.pl/news/35975,0,Masz_dosc_SMS-ow_z_loterii_Wyslij_takie_pismo.html
Urząd Komunikacji Elektronicznej udostępnił wzór pisma które można wysłać do autora loterii/konkursu które stanowczo zrywa wszelkie świadomie i nieświadomie wyrażone przez nas zgody na loterię i konkursy bazujące na sms Premium czyli tych najdroższych sms’ach.

60328 sms – mam nadzieje że go pokonałem.