Bitcoin – kryptowaluta i jej duże wahania notowań

Ostatnia aktualizacja 3 lata temu przez Adam

Bitcoin kilka dni temu przypomniał o sobie poprzez spektakularny wzrost jak i spadek notowań.

Od początku roku 2013 z 15 dolarów kurs urósł aż do 260 dolarów. Ten wzrost przełożył się na coraz to większa liczbę nowych kont zakładanych przez użytkowników chcących zarobić na tych wzrostach.

Oficjalnie podano że tak ogromny wzrost popularności spowodował brak wydolności technologicznej całego systemu co w głównej mierze przyczyniło się do spadku kursu z 260 dolarów do 54 dolarów (wartość kursu z 16.04.2013).

Wielu już głosiło teorie o zmierzchu tej kryptowaluty ale jak widać byli w błędzie. Wystarczyło kilka dni oraz medialny szum aby kurs Bitcoin został wywindowany około 18/19.04.2013 do wartości 132 dolarów.

Totalnie to potwierdza fakt niestabilności i dużej podatności na wahania kursowe Bitcoina.

Zdecydowanie nie polecałbym osobom inwestowanie w Bitcoin, które chcą w sposób spokojny przeprowadzać swoje inwestycje.

Inwestycje w kryptowaluty

Inwestycja w kryptowaluty jaką jest między innymi Bitcoin to inwestycja z najwyższym wskaźnikiem ryzyka. Wiadomo co się za tym kryje ! można dużo stracić ale i dużo zarobić.

Z racji iż Bitcoin jest stosunkowo młodym projektem to wydarzenia od początku roku związane z kursem czyli jego wzrostem potem spadkiem i znowu wzrostem nazwałbym może i brzydko ale bardzo obrazowo „goleniem frajerów”.

Mimo iż jest to młody projekt nie brakuje w nim starych wyjadaczy tak zwanych rekinów i te całe wahnięcia kursowe nie wiem czy nie były zaplanowane. Przecież musicie pamiętać iż kryptowaluty nie podlegają żadnym służbom finansowym sprawującym kontrole i piecze na bezpieczeństwem i stabilnością. Więcej o kryptowalutach.

Jeżeli jednak masz środki na inwestycje, z którymi nie masz żadnych większych planów życiowych możesz zainwestować w Bitcoin ale musisz mieć na uwadze wysoki stopień ryzyka. Najlepiej byłoby zainwestować i monitorować kurs nie ustalając sobie konkretnej daty zakończenia inwestycji ponieważ jak widać wystarczy dosłownie kilka dnia aby sytuacja diametralnie uległa zmianie.

Sam inwestowałem w kryptowaluty i nie straciłem ale stwierdziłem że nie to nie dla mnie ponieważ nie posiadam aż tak bardzo wolnych środków finansowych, z którymi z łatwością bym się mógł pożegnać.