BannersBroker – kolejny cudowny system zarabiania ?

Ostatnia aktualizacja 3 lata temu przez Adam

BannersBroker to kanadyjska firma, która działa nie tylko na zasadach tradycyjnych programów partnerskich ale również proponuje ciekawe rozwiązanie dla osób nie posiadających własnych stron internetowych a chcących zarabiać na reklamach w internecie.

To rozwiązanie oferowane przez Banners Broker nazywa się COMBO i bardzo ale to bardzo pokrótce polega ono na wykupienia u nich abonamentu miesięcznego i zainwestowania w pola (jest ich kilka typów), które maja przynosić zyski osobom które chcą zarabiać w Internecie.

Czym są te pola, które generują zyski ?
Pole to jak by procentowy nasz udział w jakimś miejscu na reklamę umieszczonym gdzieś w sieci. Nie wiem czy dobrze ale ja to rozumiem iż moje środki zainwestowane w konkretne pole razem z środkami innych użytkowników umożliwiają wykup miejsc reklamowych w sieci, które z kolei wynajmują na reklamę firmom chcącym się reklamować. Po zakończonym cyklu danego pola następuje podział zysków.

Oczywiście są różne pola i związane jest to z tym że każde pole ma inny czas realizacji zysku.
Czas ten jest określony ilością konkretnych wyświetleń naszego pola umieszczonego gdzieś w internecie.

Na przykład jeżeli konkretne pole musi zarejestrować 1000 wyświetleń to właśnie po tym momencie następuje realizacja zysków, które zgodnie z naszymi założeniami mogą być w 100% reinwestowane lub możemy je skonsumować czyli wypłacić i wydać na co chcemy.

Oczywiście Banners Broker udostępnia płatne opcje które mogą przyspieszyć czas realizacji inwestycji ale dostępność ich rodzajów i ich koszt zależny jest od abonamentu miesięcznego który płacimy za konto normalne lub Premium.

Ogólnie fajnie ten cały Banners Broker wygląda ale dostrzegłem pewne minusy, które jak na razie skłoniły mnie do dokładniejszego przeanalizowania tematu.

Pierwsze to abonament 15 $ miesięcznie za normalne konto a jakby się chciało konkretnie podziałać to 100 $ za konto Premium.

Po drugie jest możliwość dokupienia ( 50 $ ), a po pewnym czasie okazuje się to koniecznością jeżeli się chce zarabiać, pakietu ruchu czyli trafficu dzięki któremu będziemy mogli aktywować nasze kolejne pola dzięki którym generujemy zyski.
Traffic jest duży chyba osiąga liczbę 100 000 wyświetleń i umożliwia aktywację kilku pól.
Jego zakup konieczny jest w tym samym dniu następnego miesiąca w ilości co najmniej takiej jak miesiąc wcześniej.

Nie rozumiem tego obostrzenia zastosowanego przez Banners Broker ale ewidentnie widać że jak raz kupimy chociaż jeden pakiet ruchu to co miesiąc musimy go kupić czyli wydać 50 $.

Po trzecie jeżeli raz wykupimy traffic to co miesiąc będziemy musieli go wykupywać bo w przeciwnym razie zablokują nam tą możliwość na 6 miesięcy – czyli tak zniechęcą abyśmy sami zrezygnowali.

Po czwarte to koszt rozpoczęcia inwestycji jest stosunkowo wysoki ponieważ jest w dolarach a po drugie jeżeli założymy że nie chcemy dopłacać do tej inwestycji w kolejnych miesiącach to przyjęta przez nas strategia inwestycyjna powinna zapewnić nam co najmniej opłatę abonamentu a i o wykupieniu trafficu trze by było pomyśleć.
Powoduje to iż sensowny okazuje się nie pakiet najtańszy tylko średni za 145 $ co po kursie ok. 3,4 zł daje na starcie inwestycję w wysokości ok. 493 zł.
Sami przyznacie iż nie jest to mało.

Po piąte istnieje zależność pomiędzy konkretnymi polami. Jest ich kilka typów i żeby mieć 2 pola niższego rzędu trzeba mieć jedno wyższego. Doskonale się domyślacie iż ten zapis wymusza dokupowanie pól wyższego rzędu by móc mieć kolejne niższego. Skoro chcąc się rozwijać muszę ciągle wykupywać nowe rzeczy to pewnie na wypłatę sensownych zysków przyjdzie trochę poczekać.
Niewielkim pocieszeniem może być fakt iż 3 pola niższego rzędu możemy połączyć w jedno pole wyższego rzędu.

Powyższe owszem zachęca do współpracy z Banners Broker ale i trochę daje do zastanowienia ale przede wszystkim wymusza naprawdę solidną analizę kosztów i zysków przed rozpoczęciem inwestycji.

Należy dobrze zapoznać się z aspektami technicznymi, ograniczeniami i wymuszeniami systemowymi zastosowanymi przez Banners Broker aby nie obudzić się potem z ręką w nocniku.

Chcąc się rozwijać trzeba mieć na abonament miesięczny co najmniej 15 $ i nie można zapomnieć o pakiecie ruchu gdzie jeden kosztuje 50 $.
Jeżeli inwestycja ma zarabiać na siebie a najlepiej jeszcze na nas to strategia inwestycyjna jest tutaj kluczem do sukcesu.
Tak należy zaplanować zakup odpowiednich pól i ich reinwestowanie a by zyski pozwalały co najmniej na swobodne działanie inwestycji.

Powyższe elementy, które napawają mnie niepokojem delikatnie nasuwają mi pewne skojarzenia z różnego rodzaju systemami piramidalnymi i tego typu podobnymi ale może zupełnie nie potrzebnie.

Na pewno nad inwestycją w Banners Broker lepiej się zastanowię i napiszę wam jakie mam dalsze spostrzeżenia.

A wy co o tym Myślicie ? Czy Banners Broker warte jest naszej uwagi ?