Analiza i konstrukcja słów kluczowych z ogonami. cz3

Ostatnia aktualizacja 3 lata temu przez Adam

Nie wierzysz jeszcze w moc słów kluczowych z ogonami ? jeżeli tak to zaraz zmienisz zdanie !

Jak wspomniałem już wcześniejszym artykule (Tajemnica słów kluczowych. Słowa kluczowe cz2.) potężną siłą w internecie są słowa kluczowe z ogonami.

Poniżej przedstawię ich moc.

Z moich doświadczeń i analiz dokonywanych z Google Analytics wynika iż domowe sposoby pozycjonowania bazujące na dłuższych frazach (słowa kluczowe z ogonami) przynoszą o wiele lepsze wyniki niż pozycjonowanie na popularne słowa kluczowe.

Tak dla przykładu:
Dziś czyli 19.10.2010 wpisując w wyszukiwarce Google słowo „zarabianie w internecie” (co nie jest już słowem kluczowym ale frazą) odnalazłem swojego bloga na 19 stronie ale wpisując „zarabianie w internecie na blogu” znalazłem swojego bloga na drugiej stronie czwarty wpis od góry i jest to całkiem przyzwoity wynik. Biorąc pod uwagę iż o pozycjonowaniu dopiero zdobywam wiedzę uważam iż jest o duży sukces.
Dalej analizując: wpisując frazę „zarabianie na blogu” jestem na stronie ósma w wynikach wyszukiwarki Google natomiast na frazę „zarabianie na blogu w domu” już na stronie trzeciej.
Dzięki takiemu skonstruowaniu słów kluczowych z ogonami, trafią do mnie osoby konkretnie zainteresowany tym co mam na blogu. A przecież oto mi właśnie chodziło.

Powyższa analiza nasuwa jedynie słuszne wioski że należy szukać własnych nisz rynkowych i własnych nisz w wpisywanych zapytaniach przez użytkowników wyszukiwarki.
Doskonałym i przetestowanym nie tylko prze zemnie jest darmowe narzędzie Google do analizy wpisywanych słów kluczowych i fraz przez użytkowników w polu zapytania wyszukiwarek zobacz darmowe narzędzie od Google do pracy ze słowami kluczowymi

Biorąc sobie do serca to co napisałem powyżej zaraz udam się do narzędzi Google dotyczących słów kluczowych i dobiorę dłuższe frazy bardziej odpowiadające mojemu blogowi i na nich postaram się w głównej mierze skoncentrować.

powrót do: plan działania

Frazy, które Was tu skierowały:

  • jak zacząć pisać bloga
  • blog jak zacząć
  • najlepiej zarabiające blogi
  • jak zacząć pisać blog
  • jak zaczac pisanie bloga