Adsense ile reklam na jednej stronie

Ostatnia aktualizacja 3 lata temu przez Adam

Czy większa liczba reklam Adsense to większe zarobki ?.

Na jednej stronie możemy umieścić trzy jednostki reklamowe Adsense dla treści (tylko raz możemy użyć formatu 300×600), trzy jednostki reklamowe Adsense dla linków i dwa pola wyszukiwania.

Idea jest banalna. Umieszczamy reklamy na swojej stronie czy blogu i zarabiamy za każdym razem jak ktoś kliknie właśnie w te reklamy.

To jest banalne ale jak efektywnie pracować z reklamami Adsense aby zarabiać jak najwięcej ?

Teoretycznie wydawać by się mogło że im więcej reklam tym większa szansa na większe zarobki. Nic bardziej mylnego !

Po pierwsze musimy pamiętać o zasadach Adsense, które jasno określają rodzaj i ilość jednostek reklamowych jakie możemy użyć na jednej stronie.

I tak możemy na jednej stronie umieścić trzy jednostki reklamowe Adsense dla treści (tylko raz możemy użyć formatu 300×600), trzy jednostki linków i dwa pola wyszukiwania.

Co najważniejsze należy mieć na uwadze żeby strona nie straciła na swoim wyrazie. Reklamy nie powinny być głównym tematem strony. Ich kolorystyka powinna być adekwatna do kolorów całej strony ale nie powinna powodować zlewania się reklamy z innymi elementami strony. W zasadach Adsense jest mnóstwo obostrzeń na temat poprawności umieszczania jednostek reklamowych. Lepiej zacząć od zapoznania się z nimi żeby uniknąć przykrego rozczarowania w przyszłości.

Jeżeli umieścimy maksymalna ilość jednostek reklamowych Adsense i do tego skorzystamy z ich największych formatów to z pewnością uzyskamy bardzo niskie stawki za kliknięcia ponieważ licytacja stawek reklam jakie mają się u nas wyświetlić zakończy się szybko na niskim poziomie. Chodzi oto że jeżeli zrobimy miejsce na 10 reklam i właśnie 10 będzie chciało się u nas wyświetlić to niedojdzie do licytacji i wyświetlą się po najniższych stawkach ale gdybyśmy mieli tylko 5 miejsc a reklam by było 10 to wyświetliłyby się te które oferują najwyższe stawki umożliwiając nam większe zarobki za klik.

Miejcie to na uwadze bo to ważna wskazówka.

licytacji stawek reklam i jej wpływie na wartość kliknięcia szukaj w innych artykułach.