Ta strona używa technologii cookie OK ! Polityka Prywatności & Cookie

Google adsense, wzrost wskaźnika CTR,

Każdy kto myśli o zarabianiu w internecie z pewnością ma do czynienia z google adsense i z pewnością głowi się jak zwiększyć wskaźnik CTR, który określa procentowo ilość kliknięć w reklamy względem ilości ich wyświetleń


Wiadomo ze statystyk iż wskaźnik ten w bardzo dobrze zoptymalizowanych stronach www czy serwisach może osiągać poziom 5,%.

Mnie niestety nie udaje się przebić poziomu 2%.

Ostatnio jednak odnotowałem pozytywny efekt w swoich statystykach google adsense jakim jest wzrost wskaźnika CTR.

Od miesiąca może od dwóch pozbyłem się powitalnego wyskakującego okienka, w którym prezentowałem oczywiście jakieś produkty czy linki z programów partnerskich. Skuteczność tego rozwiązania była nikła więc decyzja o deinstalacji odpowiedniej wtyczki była łatwa.

Ale to co zauważyłem bardzo mnie zaskoczyło ponieważ mój wskaźnik CTR z Google adsense wzrósł niemal o cały procent.
Nie jestem super specem i trudno jednoznacznie mi stwierdzić że to właśnie było przyczyną wzrostu wskaźnika a co za tym i zarobków z adsense.

Dochodzę do wniosku że co za dużo to nie zdrowo.
Dzięki rezygnacji z wyskakującego okienka z pewnością mniej irytowałem tych którzy nie poblokowali sobie takich gadżetów a po drugie dałem mniej możliwości do klikania. Tym samym domyślam się że Ci którzy by może kliknęli w reklamy z wyskakującego okienka klikają w reklamy na stronie. Pewnie nie w 100% się to przenosi ale zapewne ma to ogromny wpływ.

Poczekam jeszcze trochę i zobaczymy czy to czasem nie chwilowy trend rynkowy. Chciałbym aby tendencja wzrostu wskaźnika się utrzymała.

Mam kolejne pomysły co do optymalizacji serwisu pod kątem ilości reklam, którymi podzielę się z wami niedługo.

Jeżeli macie jakieś swoje podobne spostrzeżenia dzielcie się nimi, mogą one komuś naprawdę pomóc.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Dodaj do ulubionych
 • email
 • Gadu-Gadu Live
 • Twitter
4 komentarze

4 komentarze to “Google adsense, wzrost wskaźnika CTR,”

 1. wordpressowiec

  Grunt to dobre umiejscowienie bannerów, tak żeby nie rzucały się aż tak bardzo w oczy, ale były w miejscu, gdzie użytkownik mógłby być nimi zainteresowany.
  PS Skoro już napisałesś o Adsense, to może podejmiesz się podobnego wpisu o Netsales? Bo widzę że masz ich bannery na blogu.

 2. admin
 3. Deawu

  Ja właśnie szukam pluginu który będzie pokazywał reklamy w wyskakującym okienku, ale po przeczytaniu mam wątpliwości czy to dobry pomysł. Pozdrawiam

 4. admin

  to nie jest dobry pomysł ! Irytuje on użytkowników i czytelność strony strasznie spada ! a im większa czytelność (czas spędzony na stronie) tym większa szansa na nasze zarobki.

Pisząc komentarz pamiętaj aby potwierdzić że nie jesteś spamerem ! Następnie czekaj na moderację komentarza przez admina !
/* */