Zarabianie na domenach – parking domen

Ostatnia aktualizacja 3 lata temu przez Adam

Zarabianie na domenach, które posiadają naturalny ruch jest możliwe bez naszego udziału dzięki tak zwanym parkingom domen.

O zarabianiu na domenach wspomniałem już tutaj natomiast dziś chciałem wam przedstawić inną metodę.

Parking dla domen.

Jeżeli posiadamy domenę, na którą wchodzą użytkownicy bo na przykład jej nazwa sama nasuwa się tym którzy poszukują czegoś w internecie albo jest to literówka jakiegoś popularnego serwisu internetowego albo jest to domena po wygasłej stronie internetowej to nie mając pomysłu co z tym zrobić można zaparkować domenę na tak zwanym parkingu. Polega to na zgłoszeniu ów domeny na taki parking i najczęściej konieczna jest zmiana ustawień dns w konfiguracji domeny u rejestratora ale nie ma się czego bać jeżeli nie bardzo się na tym znany ponieważ proces ten jest dokładnie opisany przez każdego dostawcę usług parkingowych.
Aby nie być gołosłownym sam znalazłem taką domenę na giełdzie domen www.aftermarket.pl o nazwie freeonlinegames.pl którą zaparkowałem na parkingu dla domen w Google AdSense.
Z racji iż dopiero wystartowałem z tym projektem nie mogę napisać czy się to opłaca ale jeżeli coś na tym zarobię na pewno się tym pochwale.

przykład parkingów dla domen:
NameDrive.com
Sedo.co.uk

W chwili obecnej większość (przynajmniej Ci najwięksi) rejestratorów domen umożliwia również z skorzystania z własnych programów do parkowania domen.