PayPal – system do rozliczeń i płatności internetowych. cz1

Ostatnia aktualizacja 3 lata temu przez Adam

Myślisz że posiadanie konta z dostępem przez Internet zapewnia Ci pełną swobodę w finansach internetowych ? oj jesteś w błędzie !

Jako uczestnik wielu programów partnerskich i nie tylko doświadczyłem potrzebę posiadania specjalnego konta do natychmiastowych rozliczeń w internecie. Dlaczego poczułem się zmuszony ? ponieważ wiele firm przyjęło tylko taką właśnie formę rozliczenia z klientami. Jak się okazało tych firm jest wiele albo może nawet i większość właśnie preferuje rozliczenia poprzez przekazywania zarobionych w internecie pieniędzy na konto PayPal.
Jak troszeczkę poczytałem to doszedłem do wniosku iż jest ot super sprawa dla osób zajmujących się zarabianiem w internecie i to nie tylko tak jak ja poprzez uczestnictwo w programach partnerskich, na reklamach czy pisaniu bloga ale również dla osób aktywnie sprzedających i kupujących przedmioty w internecie.

PayPal dostępny jest w 190 krajach i realizuje rozliczenia w 24 różnych walutach świata. Zapraszam do zapoznania się z oferta PayPal bo jeżeli myślisz o zarabianiu w internecie to prędzej czy później i tak tam trafisz.
Super wygląda sprawa kupowania za pomocą PayPal ponieważ sprzedający prawie natychmiast ma pieniądze u siebie na koncie a przy przelewie widzi tylko nasz adres mailowy i nic więcej. Jako Sprzedający zaraz po dokonaniu zakupu i zapłaty przez kupującego dostajemy maila z wiadomością o wpłynięciu kwoty na nasze konto. Jak na razie super.

Dla osób kupujących i sprzedających w internecie nie ma żadnych opłat dodatkowych dopóki wszystko odbywa się w ramach jednej waluty np. w złotówkach na terenie Polski albo w euro na terenie Europy w innych przypadkach pobieram są opłaty za przeliczanie walut według powszechnie obowiązujących kursów walutowych. Za przelew z PayPal na zwykłe konto też nic nie zapłacimy pod warunkiem iż wszystkie dane zostaną wypełnione poprawnie. W sytuacji błędnego wypełnienia danych zostanie nasze konto obciążone opłatami karnymi chyba w wysokości 30 zł. Z konta tego może płacić wszędzie praktycznie za wszystko.