Kryptowaluty – BitCoin / SolidCoin – czy da się na nich zarobić ?

Ostatnia aktualizacja 3 lata temu przez Adam

Pokrótce – zainwestowałem, poczekałem, wycofałem się z inwestycji i zarobiłem.

O swoim eksperymencie z krypto walutą już trochę pisałem tutaj (kryptowaluta) a teraz nadszedł czas na podsumowanie.

Oczywiście jak każdy zieleniak na początku popełniłem masę błędów i pomyłek ale nie wpłynęły one znacząco na wynik eksperymentu ponieważ w między czasie ( BitCoin kurs) kurs kryptowaluty poszedł po mojej myśli i zyskiem zakończyłem inwestycje.

A jak to było ?

Po pierwsze musiałem założyć konto na MT.GOX (platforma z BitCoin kurs po którym można wymieniać PLN na BitCoin) gdzie w łatwy sposób wymieniłem przelane tam środki PLN na BitCoin. W tym momencie już posiadałem BitCoin i śmiało mogłem ruszyć na rynek po SolidCoin, które były dla mnie celem inwestycji.
Aby nabyć SolidCoin musiałem założyć konto na BTC-E i tam przelać z Mt.Gox posiadane BitCoin.
Jak już wymieniłem BitCoin na SolidCoin i przelałem je sobie na domowy portfel, który trzymałem na domowym komputerze dzięki programikowi do wydobywania i zarządzania SolidCoin.

Minusem tego programiku jest fakt iż należy poczekać aż zaciągnie on wszystkie informacje z sieci na temat dotychczas dokonanych transakcji na SolidCoin oraz informacji o ilości wydobywanych (generowanych) nowych jednostkach Solid Coin.

Zlecając jakąś operację przelewu SolidCoin należy odczekać aż ta informacja rozpropaguje się po innych użytkownikach w celu jej potwierdzenia i dopiero wtedy dochodzi ona do skutku.

Jak już miałem trochę tych SolidCoin chciałem mieć więcej więc próbowałem samemu je wydobywać (BitCoin minerSolidCoin miner) ale do tego potrzebny jest naprawdę masakrycznie mocny komputer a najlepiej sieć komputerów a i to trwa jakiś czas.

Samemu nic nie wydobyłem ale podłączyłem się pod MafiaCoin gdzie brałem udział w wspólnym wydobywaniu BitCoin (BitCoin miner), które automatycznie były przeliczane na SolidCoin i procentowo dzielone wedle udziału w wydobyciu pomiędzy tych którzy pomogli wydobyć daną ilość SolidCoin.
Niby fajnie ale dostawałem tam straszne grosze i nie doczekałem do wypłaty ponieważ nie uzbierałem niezbędnego minimum.

Na jakiś czas odpuściłem sobie codzienne głowienie się jak na tym zarobić i zająłem się innymi rzeczami.