Jak zwiększyć zyski z reklam Adsense?

Ostatnia aktualizacja 3 lata temu przez Adam

Każdy kto korzysta z usług Google Adsense zastanawia się jak zwiększyć swoje przychody !

Czy jest o w ogóle możliwe ? oczywiście że jest ! ????

To co zauważyłem to im więcej reklam na stronie tym mniejsze zarobki !

Może się to wydawać że jest to trochę nielogiczne ale nic bardziej mylnego !
Kiedyś miałem na swoich stronach maksymalną ilość reklam z Google Adsense to znaczy 3 jednostki i dobierałem je tak aby przedstawiały jak najwięcej reklam wewnątrz siebie czyli wybierałem te największe (miało to sens oczywiście przy reklamach tekstowych).

Co zauważyłem ?

Reklam pojawiało się znacznie więcej i kliknięć było znacznie więcej ale moje zarobki spadły o połowę i zacząłem główkować dlaczego tak się dzieje.
Zastanowiłem się jak działa program umieszczający reklamy w Google Adsene czyli jak działa Google Adwords. Jak wiadomo Google Adwords prowadzi pewnego rodzaju licytację to znaczy jeżeli mamy miejsce na dwie jednostki reklamowe a Google Adwords ma do zaoferowania około 10 to trwa licytacja która reklama jest gotowa zaoferować więcej za kliknięcie i ta która zaoferuje najwięcej wygrywa i zostanie wyświetlona. Co z tego wynika że im mniej reklam na stronie tym wartość jednego kliknięcia jest większa.

Logiczne prawda ?

Powyższe ma zastosowanie przede wszystkim do branż gdzie reklam nie ma zbyt wiele bo gdyby założyć taką sytuacje że Google Adwords ma do zaoferowania 1000 reklam a my wyświetlamy tylko 15 to i tak stawka tych które zwyciężą w licytacji będzie wysoka ale jak my oferuje 10 miejsc reklamowych a Google Adwords właśnie ma tylko 10 reklam to żadna licytacja się nie odbywa a reklamy wyświetlane są po najniższych stawkach.

Z powyższego wynika iż dobór jednostek, formatów reklamowych z Google Adsense trzeba naprawdę dobrze przemyśleć i przeanalizować.

Życzę powodzenia !