Instalacja WordPress na potrzeby bloga do zarabiania.

Ostatnia aktualizacja 3 lata temu przez Adam

Zarabiający blog na WorPress.

Instalacja WordPress jest banalnie łatwa na hostingu linuxpl.com (jak również na wielu innych w tym darmowych serwerach). WordPress to jedna z wielu dostępnych aplikacji jakie w sposób zautomatyzowany możemy zainstalować mając wykupiony hosting w linuxcom.pl lub za darmo na friko.pl.

Aby na linuxpl.com zainstalować WordPress należy zalogować się do panelu administracyjnego i wybrać za pomocą opcji głównej (domek) domenę w ramach której chcemy pracować.

Ja wybrałem dochodowyblog.pl i przeszedłem z sekcji zaawansowane opcje do installatron – instalator aplikacji. U góry upewniamy się że jesteśmy w zakładce przegląd aplikacji i w lewym menu odnajdujemy w sekcji / system zarządzania treścią / upragniony WordPress i klikamy instaluj aplikację. W procesie instalacji podajemy kilka banalnych szczegółów.
Jeżeli chcesz aby twój blog był widziany od razu pod adresem domeny to w polu ścieżka nic nie podawaj – domyślnie jest tam podany katalog WordPress w którym to dokonuje się instalacja ale wtedy będziemy musieli do nazwy naszej domeny dodawać jeszcze ścieżkę do tego katalogu bo w nim będzie nasz WordPress. Oczywiście są sposoby na zamaskowanie tego i w ogóle ale na tym się nie znam. Ja po prostu nie podałem w polu ścieżka nic i całość zainstalowała się w katalogu public_html.
Ogromnie ważne jest podanie przemyślanej nazwy strony (tak jak należy rozważnie przemyśleć tematykę bloganazwę domenywybór serwera).
Na koniec instalacji podana jest strona informacji niezbędnych do administrowania naszą blogiem (warto ją zapisać na kartce albo w jakieś inne bezpieczne miejsce).

To co trzeba zrobić to zmienić nazwę pliku index.html na jakąś inną ponieważ ten plik domyślnie będzie startowym a po zainstalowaniu WordPress’a głównym plikiem powinien stać się index.php który po zmianie nazwy pliku index.html stanie się głównym plikiem startowym.

Troszeczkę problemu miałem z przejściem na język polski (ale w innym projekcie realizowanym w październiku 2011 już problemu z językiem polskim nie miałem) ale korzystając z menu /strona główna / twoje pliki wchodzimy w katalog public_html wyedytowałem plik wp-config.php guzik edit w kolumnie po prawej.

Odnalazłem linijkę

define (‚WPLANG’, ”);
i dpisałem PL_pl tworząc ostatecznie
define (‚WPLANG’, ‚pl_PL’);

wylogowałem się i zalogowałem. W zakładce dashboard obok aktualizacji automatycznej pojawiła się aktualizacja z końcówką PL. Kliknąłem aktualizację automatyczną. I wszystko już było po polsku.
Następnie należy dokonać kilku zabiegów konfiguracyjnych ale o tym już tutaj.

powodzenia

masz pytania / wątpliwości / problem ? pisz ! a może uda mi się Ci pomóc

powrót do: plan działania

Frazy, które Was tu skierowały:

  • instalacja wordpress na linuxpl