Ile można zarabiać na blogu. Najlepsze blogi 2012

Ostatnia aktualizacja 3 lata temu przez Adam

Najczęstsze pytania jakie do mnie przysyłacie to właśnie: ile można zarobić na blogu ? ile ja mogę zarobić na blogu według Ciebie ?

Odpowiedź na powyższe pytania nie jest prosta. Nie powinno to nikogo dziwić bo gdyby się ktoś zapytał kogoś związanego z motoryzacją jakie auto poleca to z pewności nie potrafiłby jednoznacznie udzielić odpowiedzi.
Ja też uważam ile blogów, ilu autorów stron www tyle byłoby odpowiedzi co do poziomu zarobków z bloga i co do potencjału zarobkowego różnych stron www.

Jedno z pewnością można stwierdzić że na blogu da się zarobić i to naprawdę duże pieniądze.

Zapytacie co znaczy zarabiać na blogu duże pieniądze ?

Duże pieniądze z bloga ( jak założyć bloga poradnik ) to taka ich ilość, która pozwala śmiało i dostanie żyć. I są takie osoby i to nawet w naszym pięknym kraju, które właśnie z zarabiania na blogu uczyniły swoje pokaźne źródło dochodu.

Według informacji z artykułu opublikowanego na biznes.pl (biznes.pl/onet/biznes.pl/magazyny/media/najlepiej-zarabiajacy-blogerzy-w-polsce,5394240,13504665,foto-detal.html)
możemy się wszyscy dowiedzieć ile zarobili na swoich blogach najlepsi blogerzy w 2012 roku.

Miejsce (1)
Hatalska.com – znajdziecie tam raporty, sprawozdania i statystyki, podstawowe źródło dochodu to sprzedaż powierzchni pod reklamy banerowe jak również szkolenia, ekspertyzy i konsultacje. Według podanych w przybliżeniu danych przychody z bloga plasują się pomiędzy 50-70 tyś rocznie.

Miejsce (2)
makelifeeasier.pl – myślę że tego bloga nie trzeba nikomu bliżej przedstawiać. Jest to typowy blog modowy prowadzony przez bardzo znaną osobę. Szacowane roczne zarobki to suma około 100 tyś rocznie a odwiedzany jest przez około 347 tyś osób miesięcznie.

Miejsce (3)
Mediafun.pl – szacowane roczne zarobki z samego bloga to około 50 tyś.

Miejsce (4)
ak74.pl – szacowane roczne zarobki z samego bloga to około 50 tyś.

Miejsce (5)
Kominek.in – szacowane roczne zarobki z samego bloga to około 100 tyś.

Miejsce (6)
Madamejulietta.blogspot.com – kolejny blog modowy, który jej autorce według luźnych szacunków przynosi przychów około 60 tyś zł rocznie.

Miejsce (7)
Kotlet.TV – doładowany konałem na youtube oraz fanpage na facebooku. Biznes prowadzony bez małżeństwo a ich roczne szacowane zarobki mogą sięgnąć nawet 180 tyś.

Miejsce (8)
antyweb.pl – szacowane odwiedziny unikalnych użytkowników to 250 tyś miesięcznie. Przychody bloga szacowane są na 50-70 tyś rocznie a sam blog wedłub bardzo luźnych szacunków na 800 tyś.

Miejsce (9)
fashionelka.pl – liczba odwiedzin to około 90 tyś miesięcznie. Szacowane zarobki to około 7 tyś miesięcznie czyli rocznie około 80 tyś.

Miejsce (10)
Gadzinowski.pl – to typowy blog ekspercki przynoszący dochód na poziomie 40-50 tyś rocznie.

Miejsce (11)
www.spidersweb.pl – unikalni odwiedzający na poziomie 285 tyś miesięcznie. Przychody roczne na poziomie 50-70 tyś.

Po więcej szczegółów odsyłam do źródła (biznes.pl/onet/biznes.pl/magazyny/media/najlepiej-zarabiajacy-blogerzy-w-polsce,5394240,13504665,foto-detal.html)

Jak widać powyżej zarabianie na blogu może stać się źródłem utrzymania a generowane przez blogi przychody mogą zadowolić nie jednego.

zarabianie na blogu – plan

Zachęcam do analizy powyższych statystyk i samych blogów bo dzięki temu może bardziej zrozumiemy idee zarabiania w internecie i łatwiej nam będzie wypracować własny model biznesowy.

Zastanawiające jest to iż blogi eksperckie nie brylują w tym zestawieniu.

Krótko mówiąc plotki, ploteczki, opinie i recenzje wiodą prym w zarabianiu na blogu.

Patrząc na powyższe statystyki odwiedzalności można śmiało wysnuć wniosek żeby zarobić za blogu należy zadbać o jak największą liczbę użytkowników zarówno tych powracających jak i unikalnych.

Z własnego doświadczenia powiem wam że zrobić bloga i go prowadzić to jedno a jego promocja i dbanie o odpowiednie pozycje w wyszukiwarkach to drugie. I na to właśnie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę jedno bez drugiego nic nam nie da.

Nie pozostaje mi nic innego aby Wam życzyć żeby w jak największym stopniu zbliżyć się ze swoimi zarobkami do tych powyżej.