Google adsense (reklamy) – to hasło, które każdemu kojarzy się z pieniędzmi

Ostatnia aktualizacja 3 lata temu przez Adam

To że na reklamie zarabia się ogromne sumy to nikogo nie dziwi ani nie zaskakuje. Tak samo jest z faktem iż prym w zarabiania na reklamach wiedzie Google Adsense.

Jako potwierdzenie tego stwierdzenia jest fakt że nawet Facebook sięga po rozwiązania stosowane przez Google.
Mam na myśli sponsorowane wyniki wyszukiwania co jest niczym innym jak odwzorowaniem linków sponsorowanych stosowanych przez Google adsense. ( adsense opinie )

Rozwiązanie to pozwoli na pewnego rodzaju skatalogowanie firm obecnych na Facebook a często posiadające nazwy nie adekwatne to profilu działalności. Firmy te z drugiej strony będą mogły dokładnie określić docelowy target (rynek).

Rozwiązanie zapewne ciekawe i dobre ale wiemy o co chodzi ? o pieniądze ! Także potężna siła zarabiania na reklamach w internecie wchodzi bardzo mocno na Facebook.

Jestem ciekaw czy powyższe „ciśnienie na kasę” jest spowodowane zaskakująco słabymi ostatnio notowaniami na giełdzie (kursy akcji facebook na dzień 22.08.2012 nie zachwycają a zapowiadane były mega zyski) czy może naturalnym etapem ewolucji facebook.

Tak czy inaczej świadczy to o tym iż zarabianie w internecie na reklamach to potężny biznes i dobra droga na własny biznes plan.