Dochodowe banery, reklamy i linki. Zysk z bloga.

Ostatnia aktualizacja 3 lata temu przez Adam

Na czym da się zarabiać na blogu ?

W internecie jest mnóstwo elementów, które możemy wykorzystać na swoim blogu czy stronie www i zacząć na nich zarabiać.

Najbardziej powszechnym i chyba najlepszym sposobem jest zarabianie na reklamie. Zarabianie na reklamie to temat bardzo szeroki ponieważ na blogu czy stronie www możemy ten element wykorzystać co najmniej w kilku modelach.

(1.) Zarabianie na reklamie z wykorzystaniem google adsense. Zgłaszamy swój udział w google adsense definiujemy jednostkę reklamową, wklejamy kod na swoim blogu czy stronie i czekamy na zyski. Zysk mamy jak ktoś kliknie w jednostki reklamowe. Temat zarabiania z google adsense jest obszerny i odsyłam was do innych moich wpisów na ten temat zarabiania z google adsense.

adsense dopasowanie reklam

(2.) Zarabianie na reklamie z wykorzystaniem programów partnerskich. Znajdujemy producenta, sprzedawcę, który ma do zaoferowania własny program partnerski. Zgłaszamy się do niego i na własnym blogu czy stronie www reklamujemy towary i usługi, za każdą sprzedaż mamy prowizję naliczaną w konkretnym programie partnerskim.

Aby zacząć zarabianie na blogu trzeba odpowiednio dobrać elementy, które ów zysk nam zapewnią !

(3.) Zarabianie na reklamie z wykorzystaniem sieci afiljacyjnych. Sieć afiljacyjna to nic innego jak zbiór różnych programów partnerskich. Możemy brać udział w każdym programie partnerskim, w którym nasza strona www zostanie zaakceptowana. Na naszym blogu reklamujemy towary i usługi z tych programów partnerskich w których jesteśmy zgłoszeni. Prowizja naliczana jest w sieci afiljacyjnej ale z każdego programu partnerskiego dzięki czemu szybciej zbieramy większe kwoty.

(4.) Zarabianie na reklamie z wykorzystaniem widgetów w których inni wykupują miejsce a my mamy z tego prowizję. Odpowiednią do tego firmą jest AdTaily. Umieszczamy ich widget na naszej stronie (wklejamy kod w odpowiednie miejsce), ustalamy cenę emisji reklamy i czekamy aż ktoś się zgłosi że chce che się u nas reklamować. AdTaily pobiera prowizję a jak ubieramy minimum do wypłaty dokonuje nam przelewu.

(5.) Zarabianie na reklamie sprzedaż miejsca pod banery reklamowe. Jak się nam uda kogoś znaleźć indywidualnie i sprzedać mu miejsce pod jego baner reklamowy to super bo z tego są większe zyski niż z powyższych metod.

(6.) Zarabianie na reklamie dzięki sponsorowi bloga. Jeżeli będziemy pisać na poczytne tematy to może się do nas zgłosić sponsor, który za patronat nad naszym blogiem zaoferuje nam konkretne wynagrodzenie i to jest dopiero odczuwalny poziom zarobków.

(7.) Zarabianie na reklamie dzięki reklamowaniu towarów czy usług w tak zwanym artykułach sponsorowanych. Wynagrodzenie dostajemy w zamian za opis i reklamę konkretnej rzeczy w specjalnie napisanym przez nas artykule.

Zarabianie na blogu jest możliwe!

Powyższe metody należą do najpopularniejszych i nie są jedynymi. Każdy musi spośród nich wybrać najlepiej pasującą do jego projektu.

Odradzam korzystanie z kilku naraz ponieważ wtedy zbieranie minimum do wypłaty będzie trwało bardzo długo co z pewnością przełoży się na nasze zniechęcenie. Dodatkowo wiele programów nie może być wykorzystywanych razem.

Przed każdym rozpoczęciem współpracy w ramach programów partnerskich czy innych metod zawsze dokładnie przeczytajcie regulamin. Zapoznajcie się jak należy poprawnie reklamować i czego unikać. Jakie są minima do wypłaty i jak wygląda sprawa rozliczenia podatków.

Ja osobiście preferuję koncentrację na jednym modelu zarabiania w ramach jednej strony www czy bloga.