Google Adsense moja opinia. Czy gra warta świeczki ?

Ostatnia aktualizacja 3 lata temu przez Adam

Według mojej opinii Google Adsense godne jest polecenia i warto mu poświęcić trochę więcej czasu. Nie jest to maszynka, która sama zarobi mnóstwo pieniędzy ale daje nam taką możliwość.

Ja traktuję Google Adsense bardzo poważnie ponieważ regularnie i w terminie dostaje od nich przelewy. Z racji iż mają stosunkowo wysoki próg wypłaty 70 Euro to jak już jest przelew to i kwota konkretna. Oczywiście kwota jest automatycznie przeliczana i w postaci złotówek trafia na moje konto.

Jeżeli ten system traktuje się poważnie i nie szuka się obejść przepisów to da on zarobić.
Moja opinia a Google Adsense jest jednoznaczna i pozytywna. POLECAM z pełną świadomością.

Bardzo ważne jest to na co Google Adsense zwraca uwagę: czyli ilość jednostek reklamowych umieszczonych na stronie (nie więcej niż 3), zgodność tematyki z tematami dozwolonymi i nie blokowanymi przez Adsense, wyraźne zaznaczenie na stronie iż są to reklamy Google Adsense, a dzięki temu unikniemy wielu kłopotów i nieporozumień.

Mogę wam doradzić jak zoptymalizować jednostki reklamowe aby generowały większe dochody za każde kliknięcie:

Nie dawajcie zbyt wiele reklam w jednostce reklamowej (tak zwanym baksie) !

Jeżeli w boksie reklamowym który umieszczamy na naszej stronie znajduje się miejsce na 6 reklam to stawka za kliknięcie będzie niższa niż gdyby tam było miejsce tylko na 2 reklamy. Wynika to z faktu iż w Google Adsense trwa licytacja reklam które walczą o wyświetlenie na Twojej stronie. Jeżeli miejsca będzie na 2 reklamy to te potencjalnie 6 reklam będzie licytowało pobijając stawkę za kliknięcie do momentu aż 4 najtańsze odpadną. A jak dacie miejsce na 6 reklam to licytacja będzie mało skuteczna dla was ponieważ kwota wylicytowana za kliknięcie będzie niska.