Ta strona używa technologii "cookie" (ciasteczek). OK ! Polityka Prywatności & Cookie

Zarabianie w internecie na blogu – dobór odpowiedniej tematyki.

Wybór tematyki bloga którego celem jest zarabianie


Tematyka zarabiającego bloga powinna być interesująca dla innych internautów !!

wpisy poświęcone temu co robisz codziennie, nikogo nie przyciągną !
Blog jeżeli ma zarabiać musi jak magnes sam przyciągać czytelników.

Blog powinien być poświęcony tematyce na której się znasz i w której możesz rzeczowo i konkretnie się wypowiadać (dawać rady i wskazówki). To decyduje o konkretnej grupie osób, która odwiedzi bloga ze względu na jego treść.

Jeśli znamy się na usuwaniu wirusów z komputera to śmiało możemy temu tematowi poświęcić pisanie bloga, a jeżeli znamy się na zarabianiu przez internet to piszemy właśnie o tym.
Decydując się na temat bloga – usuwanie wirusów- Kto będzie jego czytelnikiem ? oczywiście osoby zainteresowane komputerami, internetem a przede wszystkim posiadające problem z wirusami. Skoro wiemy w jakim temacie będziemy pisali i kto będzie to czytał należałoby poszukać reklam, programów partnerskich i innych sposobów zarabiania w internecie dotyczących komputerów, internetu, oprogramowania antywirusowego czyli elementów, które tak naprawdę stwarzają nam możliwość zarabiania, ale o tym wszystkim będzie później (kilka sposób na zarabianie).

Najważniejsze aby blog i jego tematyka była realna czyli jeżeli o czymś piszesz zrób to najpierw sam (ja tak właśnie robię) dzięki temu pisanie postów przyjdzie Ci niezmiernie łatwo bo będziesz pisał o czymś czego sam doświadczyłeś a przy okazji staniesz się wielce wiarygodny.

Stawiaj na jakość i systematyczność bo to klucz do sukcesu w zarabianiu przez internet a w szczególności zarabianiu na blogu.

Jeżeli masz już określoną tematykę bloga to czas na następny krok – Zarabianie w internecie na pisaniu bloga, przygotowanie materiału wstępnego.

Jak istotnie ważne jest określenie tematyki bloga możesz przeczytać tutaj.

powrót do: Zarabianie w internecie – plan działania

frazy, które was tu skierowały:

 • jak zacząć bloga
 • jaka tematyka bloga
 • tematyki blogów
Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Dodaj do ulubionych
 • email
 • Gadu-Gadu Live
 • Twitter
16 Komentarzy

16 Responses to “Zarabianie w internecie na blogu – dobór odpowiedniej tematyki.”

 1. kopalnia absurdu

  nie napisałeś, że z motenyzacją trzeba najpierw poczekać
  trzeba popracować conajmniej rok nad kontentem…

 2. Cursos Ingles Irlanda

  a czy tematyka bloga naprawde musi byc realna?
  nie moze byc fantastyczna?

 3. admin

  do: kopalnia absurdu
  bo taj do końca jeszcze san do tego wniosku nie doszedłem :) mój projekt ma zaledwie dwa miesiące :) ale faktycznie zaczynam uzmysławiać sobie że dobry blog / serwis potrzebuję czasu żeby nabrał na wartości przede wszystkim ze względu na kontent

 4. admin

  do: Cursos Ingles Irlanda
  jeżeli tematem bloga jest fantastyka to może :) w przeciwnym razie braknie Ci pomysłów o czym pisać a i zakres wiadomości szybko Cis się skończy. Jak piszesz o czymś co robisz codziennie to zawsze masz o czymś ciekawym napisać.

 5. Brednie o ślimakach

  ja np piszę o życiu wewnętrznym ślimaków

 6. admin

  jak tylko starczy Ci informacji o tym na kilkanaście / dziesiąt postów to śmiało pisz :)
  aczkolwiek wydaje mi się że stosunkowo mało poczytny i chyba ciężko będzie znaleźć reklamy czy programy partnerskie bieżne z tym tematem, ale nie zniechęcam POWODZENIA

 7. Anonim

  czy moge pisac bloga o osobie slawnej np nicole richie i wstawiac jej zdjecia przeklejac fragmenty wywiadow z nia opisywac jej zycie styl ubierania …. jestem jej fanka ale czy moge na niej zarabiac poprzez prowadzenie o niej bloga?

 8. admin

  pewnie że możesz ! domyślam się że informacje które na tym blogu będą pochodziły z innych serwisów internetowych ?
  jeżeli będziesz czerpać wiedzę z interentu nie zapomnij podać źródła posiadanych informacji i to samo dotyczy zdjęć !
  chociaż coś mi się wydaje iż osób publicznych w inny sposób obejmuje prawo do używania wizerunku. Jednak nie jestem w tym specjalistą a co do używania wizerunku innych osób zalecałbym dlako idącą ostrożność

 9. KasaBezWysilku

  Stworzenie strony czy bloga, dzięki któremu da się dużo zarobić nie jest wcale takie proste jak się może wydawać…

  Ja na ten przykład opisuję serwisy typu gptr, buxy i inne w których zarabia się klikając w reklamy i to jest jeden z powodów, przez które nie mogę umieścić reklam Google AdSense na swoim blogu…

 10. admin

  nikt nie mówił że będzie lekko łatwo i przyjemnie ! szczególnie na początku :)

 11. Rafał

  W jakim serwisie zrobiłeś bloga zanim wykupiłeś domene itp ?

 12. admin

  to było „friko.pl”

 13. Andrzej Krot

  Uważam że niekoniecznie trzeba pisać o tym na czym sie już znamy.Można też troche inaczej.Np. chcemy posiąść wiedzę z dziedziny ktora zaczyna nas interesować.To idziemy na kurs np.języka html i na bierząco opisujemy czego się nauczyliśmy.To też bedzie wiarygodne i profesjonalne.Pozdrawiam.

 14. admin

  Oczywiście masz rację ! Mój blog właśnie powstał w ten sposób. chciałem nauczyć się zarabiać w w internecie ale co trochę trafiałem na jakąś minę aż w końcu powstał blog, który faktycznie zaczął zarabiać a potem następne i jest fajnie ;)

 15. Przemek Pufal

  Zgadzam się, że można też pisać na temat, którego się nie zna, ale poznaje się go w praniu. Wymaga to więcej pracy, niż pisanie na tematy znane, ale jest możliwe.

 16. Jak zacząć zarabiać w internecie

  Temat to najważniejsza rzecz. Najlepiej wybrać sobie niszę i ściśle się jej trzymać.

Pisząc komentarz pamiętaj aby potwierdzić że nie jesteś spamerem ! Następnie czekaj na moderację komentarza przez admina !