Ta strona używa technologii "cookie" (ciasteczek). OK ! Polityka Prywatności & Cookie

Kryptowaluta Bitcoin wzrost kursu

Elektroniczna waluta bitcoin miała już wiele upadków i wzlotów a w ostatnim czasie odnosi wielki sukces.

Od początku 2013 roku do 20.11.2013 wartość bitcoin zwiększyła się 45 razy.

Rozkwit bitcoin zawdzięcza przede wszystkim ostatnim spektakularnym akcjom skierowanym przeciw kupowaniu narkotyków gdzie właśnie bitcoin był środkiem płatniczym. Na wzrost kursu ma też duży wpływ rosnąca popularność bitcoin w Chinach przy dość mocno ograniczonej jej podaży.

BITCOIN


Po ostatnich wydarzeniach wiele organizacji i agencji światowych uznało że bitcoin może nieść ze sobą wiele korzyści ale nie wolno zapominać o zagrożeniach z nią związanych. Ta zmiana stanowisk wobec bitcoin zainicjowały cały ciąg spekulacji że może ona zostać uznana za powszechny i bezpieczny środek płatniczy ale do tego to chyba jeszcze daleka droga. Pozytywne jest to że są już pewne głosy polityków mówiące o potrzebie powadzenia odpowiednich przepisów aby uprawomocnić używanie tej waluty.

Sklepy, które zdecydowały się na płatności za pomocą bitcoin wykazują stały wzrost ilości dokonywanych zakupów właśnie z wykorzystaniem bitcoin. Cały czas jest problem z ochroną konsumenta, na co zwraca uwagę sam radca prawny Bitcoin.

Kilka statystyk:
- co minutę dokonywane jest około 30 transakcji za pomocą bitcoin,
- obroty bitcoin w ciągu ostatnich 12 miesięcy zwiększyły się 400 razy,

Ja bym nie był zbytnim optymistą co do powszechności i bezpieczeństwa bitcoin ale na pewno trzeba się jej przyglądać i obserwować.

O dużej przewrotności może świadczyć fakt iż od ostatniego szczytu nie upłynęła nawet doba a już mamy -40% ot cały bitcoin ;)

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Dodaj do ulubionych
  • email
  • Gadu-Gadu Live
  • Twitter
Skomentuj jako pierwszy

Pisząc komentarz pamiętaj aby potwierdzić że nie jesteś spamerem ! Następnie czekaj na moderację komentarza przez admina !