Ta strona używa technologii "cookie" (ciasteczek). OK ! Polityka Prywatności & Cookie

Jak zablokować niechciane komentarze ?

Niechciane komentarze doprowadzają Cię na szału ? jaki antyspam wybrać ? wtyczka do wordpress KeyCAPTCHA to dobre rozwiązanie.


Szczerze mówiąc miałem dziennie do przejrzenia nawet po 40 komentarzy z czego 3 były sensowne a reszta to niechciany spam. Zastanawiałem się jak zablokować te chciane komentarze i natrafiłem na wtyczkę antyspamerska do wordpress o nazwie KeyCAPTCHA.

Dzięki tej wtyczce osoba pisząca komentarz musi na przykład tak jak jest to w moim przypadku ułożyć obrazek (puzzle) z 3 elementów i dopiero wtedy może dodać komentarz – oczywiście jeszcze ja go potem muszę moderować. Takie rozwiązanie pomaga mi odsiewać spamerskie komentarze od tych wartościowych i sensownych.

W panelu administratora przechodzimy do instalowania dodatkowej wtyczki KeyCAPTCHA.
Po zainstalowaniu należy przejść na stronę www.KeyCAPTCHA.com i dokonać całkowicie darmowej rejestracji.

KeyCAPTCHA - antyspam - jak zablokować niechciane komentarze

KeyCAPTCHA - antyspam - jak zablokować niechciane komentarze

W dolnej części strony podajemy adres naszego serwisu, określamy rodzaj naszego CMS czyli w moim przypadku był to wordpress i określamy wersje naszego CMS’a.
Następnie przechodzimy do rejestracji konta czyli podajemy Imię, Nazwisko (czy prawdziwe to już wasza sprawa ;) ) maila na którego przyjdzie potwierdzenie i to wszystko. Sprawdzamy skrzynkę mailową na którą przychodzi potwierdzenie rejestracji które dokonujemy klikając w odpowiedni link.

Dzięki temu wracamy na stronę WWW. KeyCAPTCHA.com i logujemy się. Jako zarejestrowani użytkownicy dostajemy własny „private key” który należy przekleić do okienka w panelu administracyjnym naszego serwisu w ustawieniach wtyczki KeyCAPTCHA o nazwie „private key” oraz w okienko o nazwie” KeyCAPTCHA code „ również kopiujemy odpowiedni fragment kodu. Po dokonaniu tych operacji w naszym serwisie w ustawieniach wtyczki klikamy zapisz.

Następnie w serwisie KeyCAPTCHA możemy określić sposób weryfikacji pisanego komentarza na przykład ułożenie puzzli. Ja właśnie wybrałem taki sposób weryfikacji.

Minusem tej wtyczki jest brak języka polskiego ale w dzisiejszych czasach czy jest to minus ;)

Powodzenia w walce z antyspamem

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Dodaj do ulubionych
 • email
 • Gadu-Gadu Live
 • Twitter
3 Komentarzy

3 Responses to “Jak zablokować niechciane komentarze ?”

 1. Sebastian

  W moim przypadku sprawdził się wymóg rejestracji na blogu. Dodatkowo Ci którzy chcą się zarejestrować muszą podać kod zaproszenia. Skutecznie ukróciło to spamowanie przez xrummery i scrabox-y oraz przez tych „żywych” którzy pisali byle co aby tylko zamieścić linka do swojej strony.

 2. Zbigniew Grabowski

  Ciekawa alternatywa dla Akismeta, banalne dla ludzi ale problem dla botów i o to właśnie chodzi. Przeczesuję właśnie cały net w poszukiwaniu jakichś sprawdzonych antyspamów, bo zamierzam postawić parę zapleczowych blogów na WP :) Przydałby się też post z polecanymi wtyczkami, takie zestawienie typu „must have” ;)

 3. admin

  przydałoby się wiele wpisów i mam je roboczo przygotowane jest ich masa ale z racji iż utrzymuje się z innej pracy a internet traktuje jako swoistą ciekawostkę to po prostu jest brak czasu na realizację tego co siedzi w głowie, ale powoli idę do przodu i staram się sukcesywnie publikować te swoje szkice. Problem jest taki że na jeden opublikowany post w głowie rodzą się nowe 3 albo i więcej :)

Pisząc komentarz pamiętaj aby potwierdzić że nie jesteś spamerem ! Następnie czekaj na moderację komentarza przez admina !