Ta strona używa technologii cookie OK ! Polityka Prywatności & Cookie

Google – dobre i złe praktyki

Jednym z podstawowych i fundamentalnych założeń współpracy z Google jest uczciwość i rzetelność ale czy samo Google tak postępuje ?

Ktokolwiek i kiedykolwiek miał do czynienia z Google jako partnerem wie że z nimi nie ma przelewek.


Jakiekolwiek naruszenie regulaminu współpracy kończy się karami a nawet banami. Wiele w sieci można znaleźć informacji o tym że nie zawsze postępowanie Google było uczciwe i sprawiedliwe. Wiadomo są dostępne różne procedury odwoławcze ale niewielu się udało skutecznie odwoływać od kar.

Skoro ktoś wymaga tak daleko idącej uczciwości to sam powinien być jej przykładem, a tym czasem można znaleźć w sieci informacje o tym jak Google zostało posądzone o nieprawne zeskanowanie około 20 milionów książek. Google poszerzając swoją ofertę uruchomiło projekt pod nazwą Google Books, z którym to właśnie ma kłopoty.

Authors Gild (organizacja zrzeszająca autorów) pozywa Google o naruszenie praw autorskich. Google udostępnia za darmo zaledwie pewien fragment książki ale i tak zdaniem autorów należy im się odszkodowanie.

Niby nic z tego dla nas nie wynika ale widać jak w rzeczywistości wygląda współpraca z gigantami. Nic dodać nic ująć „Duży może Więcej”.

Szkoda tylko że taki potentat jak Google daje marny przykład sposobu podejścia do obcej wartości intelektualnej stojąc niesamowicie rygorystycznie w obronie własnej.

Pamiętajmy jednak że pieniądz to nie wszystko ! oczywiście nie dla wszystkich 😉

Artykuł napisany na podstawie: http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,14666877,Google_pozwane_o_3_miliony_dolarow_za_skanowanie_ksiazek.html

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Dodaj do ulubionych
  • email
  • Gadu-Gadu Live
  • Twitter
Skomentuj jako pierwszy

Pisząc komentarz pamiętaj aby potwierdzić że nie jesteś spamerem ! Następnie czekaj na moderację komentarza przez admina !
/* */