Ta strona używa technologii cookie OK ! Polityka Prywatności & Cookie

Czy interent jest bezpiecznym miejscem na prowadzenie biznesu.

Zarabianie w sieci może być bezpieczne ? może ! ale w cale nie musi !

W całym internie już huczy do nieudanych (mam nadzieje w 100% nieudolnych) próbach wyłudzenia danych osobowych i dostępowych do popularnego serwisu aukcyjnego allegro.pl.

allegro

Jak wiadomo allegro to najpotężniejsze narzędzie wykorzystywanie do zarabiania w Internecie. Dzięki niemu zarówno mali jak i duzi e-biznesmeni rozkręcają swoje interesy rozkręcając zarabianie w sieci.
To pewnie główna przyczyna dlaczego akurat ten serwis a nie inny został wybrany na celownik hakerów.


Jak podaje samo allegro.pl ale i media internetowe mail z prośbą o zalogowanie się oczywiście do pirackiej strony jest na tyle niefortunnie przygotowany że od razu można się zorientować że to fałszywa wiadomość.

Niepokojące jest to że jako nadawca w wiadomości podany jest admin@allegro.pl i to tak naprawdę jedyna wiarygodnie wyglądająca rzecz. Treść maila jest przetłumaczona z jakiegoś języka (bliżej nie określonego) poprzez jakiś automatyczny translator, który na szczęście nie potrafi oddać piękna języka polskiego i nic wspólnego nie ma z naszymi zasadami gramatyki.
Krótko mówiąc treść jest bez ładu i składu.

Pisze ten wpis by was ustrzec przed pochopnym weryfikowaniem swoich danych na stronach polecanych w treści maila.
Dobrą praktyką jest po otrzymaniu takiego maila zadzwonić czy tez napisać na adres sprawdzony już wcześniej przez nas do ów serwisu który to potencjalnie prosi o weryfikację danych czy naprawdę taka sytuacja jest niezbędna.
Da nam to naprawdę duży stopień bezpieczeństwa.

Pamiętajcie o wasze interesy nikt tak nie zadba i się nie zatroszczy jak wy sami.
Bądźcie czujni.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Dodaj do ulubionych
  • email
  • Gadu-Gadu Live
  • Twitter
Skomentuj jako pierwszy

Pisząc komentarz pamiętaj aby potwierdzić że nie jesteś spamerem ! Następnie czekaj na moderację komentarza przez admina !
/* */